Поставки за колони?

Съобщение
Автор
gattaca

Поставки за колони?

#1 Мнение от gattaca »

Здравейте, мернах снимките на аудио системата си които е качил woofer. Та окото ми хванаха поставките. Интересно ми е какъв опит имате с подобни неща, има ли полза от подобни приспособления и как променят те звученето/усещането?
Аз живея в студентско общежитие (панелка) и всичко под 35Hz много приятно се предава по пода. Усещането е страхотно като се разхождам из стаята, но явно наистина много дразни комшиите. Слязох веднъж до колегата под нас.....вътре отврат, абсолютно никакъв звук, но всичко трака, особено прозорците.

Подобни поставки биха оправили "проблема", но няма ли да се промени звученето на музиката....към по-лошо:?:

Моля който е използвал подобни неща да пише няколко реда за ефекта и какви материали е изпозлвал за направата на подложките.

gurkata

#2 Мнение от gurkata »

Аз от както измайсторих 60см. стойки за мойте скромни Pioneer CS-580 :oops: , звука стана една идея по-добър(макар, че за тези колони няма много значение къде и как ще бъдат поставени) :cry: . Баса стана по-отчетлив и мек, а и високите започнаха да се показват.

Много зависи от типа тонколони и от обема на помещенито.
Аз определено съм по-доволен от предишното положение и свирня на колонките.

peko
има известен опит
има известен опит
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от peko »

Има предложения за почти без пари, може и сам да се постараеш .

Аватар
Demiurg
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 245
Регистриран на: Чет Дек 09, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Demiurg »

Шпайкове:
http://911.bg/a2/offers.asp?p=1161022&parent=6291
Намираш си някой да ти резне 2 плоскости (МДФ примерно - "Бриколаж"), биеш им дупките, бучкаш шиповете и ги слагаш под колоните (а под шиповете - стотинки, да не влязат в паркета).

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#5 Мнение от Nanko Rusev »

Въпроса за шпайкове е обсъждан във форума 8)

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Rumen Zografov »

slaff4o написа:Не мисля че поставките за колоните ще ти решат проблема със резонирането на пода на панелката!
Поставките са за да докарат средно и високочестотните високоговорители на необходимото слушателско ниво.


8O НЕ СА само за това,да докарат средно- и високочестотните до "необходимото слушателско ниво".Или според теб басът не се променя,когато колоната се "отлепи" от земята :?: :!: :?: :!: [smilie=to funny.gif]
Изображение

peko
има известен опит
има известен опит
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 01, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от peko »

В някои списания за hi-fi правят музикални тестове на поставки за колони и поставки за аудио компоненти... защо ли ги правят , все пак всички стойки са почти еднакво високи ? 8O

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#8 Мнение от Rumen Zografov »

slaff4o написа:
Edgecrusher написа: 8O НЕ СА само за това,да докарат средно- и високочестотните до "необходимото слушателско ниво".Или според теб басът не се променя,когато колоната се "отлепи" от земята :?: :!: :?: :!: [smilie=to funny.gif]


А ти виждал ли си стойка за субуфер?
Със сигурност се променя и баса - това не го отричам нито писал по-горе!
Дали да не вземем да си правим колоните не с най-ниско разположен басов говорител-а именно-наопаки - т.е. (отдолу-нагоре)първо високите,после средите и най-високо басовете 8O


A субувете не ги слагат на шпайкове ли?Направо на земята? :wink: Що да не го сложиш на стойка?
А ти не си ли виждал колони,на които говорителите им са разположени именно "наопаки"??? :wink: :wink: :wink:
Май,май "четенето и питането" не са ти достатъчни още :twisted:
Да не те повишат в морски обитател :st :D
Изображение

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#9 Мнение от Nanko Rusev »

slaf4o я попрочети малко тези със звездичките какво са писали за разположнието на говорителите в n-лентово тяло :oops: 8)

gattaca

#11 Мнение от gattaca »

Значи колонките са около метър високи, трилентови. Въпросът е ако направя подходящи поставки дали ще изчезне това дразнещо кънтене ( тоест не кънтене ами вибрации разни ) в съседите без да се промени към лошо звука в стаята в която слушам. Вече ми е неудобно да усилвам....все някой мрънка за нещо. Тоест ниският бас благодарение на допира на колоната с панелката ли се получава или просто си се чува, а вибрациите на панелката са неприятен ефект?

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#12 Мнение от Nanko Rusev »

Виж за Шпайкове какво пише !

McBright
има опит
има опит
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София/Duisburg.de
Обратна връзка:

#13 Мнение от McBright »

Дали вибрациите ще изчезнат ? Не зная, но предполагам че не. Аз моите колони съм ги "шибнал" на крачета, които принципно трябва да бъдат предпазител за врати - т.е. онези неща които се слагат по подовете, за да не се блъскат вратите в стените. В Бриколаж и Практикер ги продават за по 1-2 лева бройката. Е да малко на горе идва 16тина лЪва за 2-те колони, но хем е по-стабилно, хем по-красиво, хем не си драскаш и колоните. Най-много ми харесва това че са гумени и мойте не малки колони (1300 високи 370 дълбоки и 300 широки /все в милиметри/) не помръдват даже на кривият под у нас, който иначе е така хлъзгав (дюшеме с н пласт лак)

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта