E84l Telefunken

Съобщение
Автор
Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от velinski »

навън - много
у нас я няма или хората си я стискат :)
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
kiki2002
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

има я и продадох доста такива

#3 Мнение от kiki2002 »

има я и продадох доста такива , след седмица можеш да я чуеш .
Има я на снимката http://hometubeaudio.dir.bg/_wm/gallery ... 17&dflid=3
Последно промяна от kiki2002 на Чет Мар 09, 2006 6:43 pm, променено общо 2 пъти.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#5 Мнение от velinski »

като звук е нумеро уно

всъщност всички ламби на TFK са нумеро уно, не знам някоя да е лоша :)

като цена - доста е висока за БГ и доста ниска за USA, ако това те ориентира - ти прецени като какъв се чувстваш финансово :D
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
kiki2002
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

http://hometubeaudio.dir.bg/_wm/gallery/item.php?did=43031&a

#7 Мнение от kiki2002 »

Последно промяна от kiki2002 на Чет Мар 09, 2006 6:44 pm, променено общо 2 пъти.

Аватар
kiki2002
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

може

#9 Мнение от kiki2002 »

може , но предпочитам да ги продам на хора от форума които да работят с тях , отколкото търговия или казано по друг начин далавера .

Аватар
DDB
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

#10 Мнение от DDB »

Кики, твоите не бяха ли Siemens? Можеш ли да ми отделиш няколко?

P.S. По отношение продаването на лампи в чужбина - направете опит да продадете лампи на някоя голяма фирма - ще ви предложат не повече от една десета, една двадесета от цената на която те продават. Пробвал съм преди време. Ако трябва да изчислявам по техните цени само лампите, които съм подарил на хора от форума, а и извън него, ще се събере сума, достатъчна за приличен автомобил (нов). Това естествено го казвам не за да се фукам, а защото споделям принципите на КИКИ в благородните му намерения, от друга страна много малко хора, дори и на запад и далечния изток са готови да се бръкнат толкова, че да си купят такива лампи на такива цени. Не знам дали забелязвате, но почти всички големи и скъпи фирми за лампови усилватели произвеждат и продават усилвателите си с руски и словашки лампи. Естествено казват - сложете Телфункен, ако намерите, добре де, но те не се произвеждат от 68-ма година. От друга страна наскоро купих около 40 телефункенски двоини триода - почти половината изхвърлих - или бяха под 40% емисия или бяха глътнали въздух. След това при мачването по двойки излязоха още няколко, които не си намериха еша. Между другото аз мисля, че легендите, които се носят за някои звукови лампи силно преувеличават качеството на звука им. Имам опит и от слушане и от измервания. Много често различни партиди Тунгсрам, Тесла и Нойхаус свирят не по-лошо от прословутите Телефункени и Мюларди (Нойхаус от ГДР по същество си е фабрика на Телефункен, която до 1954 е произвеждала лампи и по поръчка и с логото на Телефункен. След това голяма гама от лампите на Телефункен са произвеждани фактически от Мюлард). Изобщо темата е доста обширна, като сериозно място в нея имат както търговския аспект, така и легендите и рекламните те(к)стове. Ако например прочетете търговско-рекламно описание на е84л произведени от телефункен и РР югославия няма да намерите някакви разлики, а който ги е слушал знае, че такава има, и още как! (В полза на телефункен естествено)

Въпросните E84L (Philips, Philips SQ, Siemens, MULARD, TESLA и др.) са по-добри защото са удължен живот, намалена микрофония и повишено - до 450V анодно. Което, от моя гледна точка, ги прави подходящи за моя FISHER X100A - за да извади декларираните от производителя 2 X 17W. (2 X 2 E84L)

Аватар
kiki2002
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

дори от магазим в момента да си вземете лампи

#11 Мнение от kiki2002 »

Дори от магазин в момента да си вземете лампи (става въпрос за София) лампите могат да са за кофата , нищо не става от повечето.
Забелязал съм язвителния тон на доста от форума и ми е омръзнало да споря с тях . Тук съм главно заради ВЗАИМНО ПОМАГАНЕ И СПОДЕЛЯНЕ НА ЗНАНИЯ - БЕЗКОРИСНО . Направих нов адрес в интернет , само за да се чете най-важното поне според мен и оставих там нужните програми.
Който иска може да ми пише какво не му харесва или какво му трябва.
Това е от мен . Самото хоби да се занимаваш със това в днешните условия на живот си е едно геройство , да не говорим да разработваш сам нови схеми и да инвестираш парите си в това хоби .
А за лампите продал съм доста и няма недволни .
Най-интересното е следното според мен е че за 1 седмица имам 4602 посещения и само 3 коментара това е. Значи все още има хора които се интересуват от темата .
http://hometubeaudio.dir.bg

Аватар
kiki2002
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 176
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: дори от магазим в момента да си вземете лампи

#13 Мнение от kiki2002 »

lozef написа:Кики,а как става така на обява продаваш на 10лв,а на мен в лични на 20 или 15 :?: Я ги заеби тия самарянски напъвания :smt032

съвсем нормално ако те познавам и знам за какво ще ги използваш цената е една , ако се правиш на любопитко от скука е друга .
Просто на хора които познавам и им трябват за реставрация и са редовни клиенти цените са други .освен това има различни производители - съответно РАЗЛИЧНИ ЦЕНИ .
Последно промяна от kiki2002 на Чет Мар 09, 2006 10:31 pm, променено общо 2 пъти.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта