Yamaha or Pioneer

Съобщение
Автор
Аватар
Hoby
чете и пита
чете и пита
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

Yamaha or Pioneer

#1 Мнение от Hoby »

Здравейте.
От 2-3 седмици врънкам жената (не се смейте) да ми подари за Коледа усилвател.Обещах да карам на диета 2 месеца за компенсация.От Бургас съм и намерих следните два модела:
Pioneer A-307R -399лв
Yamaha AX-396 -429лв
Повече пари не мога да дам защото диетата се увеличава пропорционално на цената.
Молбата ми е,ако имате опит с тези два модела,да споделите кой е по удачното решение.


П.П. И да ми кажете какво означава " дъмпинг фактор" защото до сега съм си сглобил десетина усилвателя (вкл. и този от дърт инструктор) но не съм срещал този термин.Освен това смятам,че горните усилватели звучат по добре от мойте самоделки.

xxx
чете
Мнения: 6
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#2 Мнение от xxx »

Не съм от разбиращите и не съм чувал нито един от двата,но моя глас е за Yamaha

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#3 Мнение от Anakin »

a bre shefe az lichno sam chuval pioneera i sam privarjenik i za domashni usloviq prosto e idealen no spored mene yamahata she e po dobra no ne znam pak 100%

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Daniel Petrov »

Hwani nqkoj ot foruma da ti naprawi edno amp4e,wmesto da dawash pari za shirpotreb tehnika.Bezkrajno po dowolen shte si,powqrwaj mi :-)
Prosto postni edna tema i shte widish che wse nqkoj shte ti otgowori.
Ako nikoj ne go naprawi,az sym nasreshta :-)
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

audioman

#5 Мнение от audioman »

За Stereo- нещо дърто и качествено втора ръка, в най-добрия случай mod-нато //tweak-нато...... обаче може да останеш без дистанция в най-лошия случай....

Аватар
Hoby
чете и пита
чете и пита
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#6 Мнение от Hoby »

Ами аз вече съм с Ямахата.Но все пак благодаря ви за съветите.

mitaka
има опит
има опит
Мнения: 174
Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 1:00 am
Местоположение: гр.Чирпан
Обратна връзка:

#7 Мнение от mitaka »

Ти хубаво благодариш ..поне сподели дали си доволен от избора си !!! Аз лично не харесвам Ямахите с хипер натуралния им саунд - но това както се сещаш е субективно - може би трябваше да послушаш хората от форума и да вземеш за тия пари нещо на старо - но истинско !!! Както и да е покупката е факт - ползвай го със здраве по предназначние - слушане на музика разбира се !!!

gps

#8 Мнение от gps »

eдин приятел е с ямаха но се оказа че тя хич не се спогажда с колоните му сони! с същите колони един 30-годишен усилвател universal свири по-добре.мисля че избирането на усилвател трябва да върви заедно с избиранeто на колони-марката няма значeние ,важно е да се получи хубав звук.пиши ямахата с какви колони си я окомплектовал и дали си доволен .

Аватар
Hoby
чете и пита
чете и пита
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#9 Мнение от Hoby »

Ами вързал съм го към Jamo E-550 http://www.kkelectronics.com/product_detail.php?product_id=09005605 и според мойте критерий звучи чудесно.Тонколоните ги взех от същия магазин преди 3 месеца като прослушването беше със този усилвател.Малко слабички му идват колоните но така поне не се претоварва усилватела и не ограничава изх. сигнал.Имаше 10 вида Jamo и ги чух всичките.Нямаше кой знае каква разлика м/у тези и някои от 600-700лв бройката.Имам един български усилвател VIC 1250 P и Kenwood - не знам какъв модел но Yamaha -та се чува по-добре.Друга база за сравнение нямам.

gps

#10 Мнение от gps »

моя съвет е да ги пазиш колоните че са много нежни-никакво усилване по купони и за демонстриране на саунд.нч говорител е към 20 W реално.ако отвориш колоната сам ще се убедиш .хубавите jamo според мен почват от 1200 лв нагоре ,но пък за толкова пари човек може да си вземе прилични говорители и сам да си събере нещо доста добро.чети форума-след време може да се навиеш..........

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#11 Мнение от Anakin »

gps извиняваи за противоречито но според мене няма "хубаво жамо" защото според мене не за парите ами просто джамо за 5000лв ще свирят колкото колони за 500лв ако си ги правиш сам дори и дизайна им не особено труден всеки уважаващ себе си дърводелец ще ги направи пък говорителите просто са смешни ако ги сръвним с някои "истински" говорители но за мене пич изборът ти е исеален защото и ти явно си фен на външния вид като мене и затова си с този амп и с тези колонки иначе са красиви и за домашни условия са що го де прилични

THX
чете и пита
чете и пита
Мнения: 101
Регистриран на: Пет Окт 01, 2004 12:00 am
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

#12 Мнение от THX »

ANAKIN
MNOGO NEKULTURNO E I ABSOLUTNO GLUPAVO OT TVOIA STRANA DA KOMENTIRASH KATO TRETO LICE VAZMOJNOSTITE NA INJINERITE OT JAMO KAKVO MOGAT DA NAPRAVIT SAS (5000 Leva=3500$) i niakoi obiknoven membar ot niakoi forum sas (500Leva=350$) NEZAVISIMO OT TOVA DALI E BGAUDIO.ORG ILI NIAKOI DRUG FORUM! I AKO MISLISH 4E NESAM PRAV MOJESH DA IM GO KAJESH VAV O4ITE NA JAMO INJINERITE A NE ZAD GARBA IM.I AKO TIAXNIA OTGOVOR NE TE ZADOVOLIAVA PROSTO NAPRAVI EDIN IQ TEST SAS TEXEN PREDSTAVITEL I TOVA SHTE DADE OTGOVOR NA TVOITE KOMENTARI I TEHNI4ISKI POZNANIA,A KOLKOTO DO KULTURATA TAM E SAVSEM DRUG VAPROSA.
------------------------------------------------------------------------------------
IMAM JAMO CENTER CONCERT I ISKASH DA MI KAJESH 4E SVIRI LOSHO?
AKO PAK SLU4AINO SI GO SLUSHAL I NETI E HARESAL PO DOBRE DA IDESH NA DOKTOR DA TI IZMERIAT 4ESTOTNITE HARAKTERISTIKI NA DVATA SLUXOVI ORGANA.I POSLE GO 4UI PAK SAS NEOBXODIMATA KOREKCIA I EKVALIZACIA DOKATO GO 4UESH TAKA KAKTO AZ GO 4UVAM FLAT I MI KAJI DALI E LOSH.

Аватар
Hoby
чете и пита
чете и пита
Мнения: 27
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#13 Мнение от Hoby »

Според мен Jamo са добри тонколони защото нищо не е правено "на око" всички модели дори и най-евтините са изпитани в акустични камери така ,че самоделки трудно могат да изкарат същия звук за същата цена.

gps

#14 Мнение от gps »

не виждам смисъл да се спори за това хубави ли са jamo -просто и те както всички други фирми си имат силни и слаби страни.а колкото до твърденията че самоделките били свирели по-зле от фирмени тонколони които са изпитвани в акустическа камера -някой да живее в акустическа камера?живеем в в помещения всяко от които си има специфична акустика и точно затова се правят diy -проекти.
Последно промяна от gps на Вто Яну 18, 2005 7:15 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Anakin
има известен опит
има известен опит
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Дек 24, 2004 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#15 Мнение от Anakin »

значи gps е прав а що се отнася до самоделката за $3500 ще си избачкам сам лампов усилвател и такива самоделки дето джамо ще ги сънуват а аз лично съм слушам джамо концерт 11 които са много добри колони и за 3 пати по малко пари може секи един човек да си направи по хубави аз съм с пиарлисс суб в момента и когато джамо ми направят такъв бас тогава ще се позамисля пък да не говорим за по хубавите говорители които струват много по-малко пари от джамото

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта