Коя програма вади най-качествен звук?

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Аватар
Angel Dimitrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#76 Мнение от Angel Dimitrov »

Нямам добър хардуер (качествена удио система и качествена звукова карта)


как тогава чуваш кое по добро ? един лош (некачествен) компонент във веригата и всичко се проваля :?

Аватар
Milenus
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Авг 27, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#77 Мнение от Milenus »

an1id написа:
Нямам добър хардуер (качествена удио система и качествена звукова карта)


как тогава чуваш кое по добро ? един лош (некачествен) компонент във веригата и всичко се проваля :?


Е така е, но ако на моята система един плеар звучи по-зле от друге то на по-качествена система едва ли ще проработи по-добре от другите плеари.
Точно за това очаквам някой с качествена система да каже окончателно :wink:

wanderer

#78 Мнение от wanderer »

Под Уиндоус ползвам foobar2000 още от първите му версии и не бих го сменил с никой друг, за мен това е програмата която прави това което трябва да прави един музикален плеър - свири, няма тежък интерфейс и смешни ефектчета които само да товарят компютъра, същевременно предлага много възможности на потребителя който се зарови по надълбоко в настройките и. Под Линукс като че най ми допада AmaroK макар че понякога ползвам и XMMS.

mad_SLaYeR

#79 Мнение от mad_SLaYeR »

Чак сега видях че има нови съобщения в темата. Странно, че не получих известие по мейла.

Прочетох постовете до тук и ето какво намерих - Winamp 2 Kernel Streaming Output Plugin

DOWNLOAD - out_ks33.dll последната за сега версия. Става и за Winamp 5! А ефекта.... ами чуйте сами.

Gavril Gavrilov

#80 Мнение от Gavril Gavrilov »

Mad, благодаря за линка който си посочил. Разлика определено има, но нямам тренирано ухо за да ви я опиша с правилната терминология.
По-рано в тази тема беше споменат Fraunhofer IIS като най-добъл декодер за МР3. Успях да намеря само някакъв отвратителен плейър, дело миля на самия институт - Ensondio. Отвратителен дизайн и недомислена функционалност. За да стане по-труден избора, звучи ЧУВСТВИТЕЛНО по-детайлно и отчетливо от Уинамп. Мога само да го опиша като начина по който чувате след като си изравните налягането в ушите с познатото надуване и задържане на устата и носа.
Някой от вас срещал ли е този декодер като .длл, което мога да насиля Уинамп да използва като output плъгин?

Едно пояснение - тепърва ще се позанимая да преслушам в детайл уинампа с кернел стрииминг и без, тъй като досега данните и в двата случая минаваха през iZotope Ozone, ДСП плъгин, който симулира (пригответе си търнокопите и факлите) някой от характеристиките на лампов усилвател.

mad_SLaYeR

#81 Мнение от mad_SLaYeR »

Влачи - Fraunhofer IIS. Просто пускаш ехе-то от архива, рестартираш и това е! Като го инсталираш всеки player ще го използва.

Я сега кажи кой е този DSP plug-in дето прави лампови ефекти.
btw Коя версия на iZotope Ozone ползваш?

Gavril Gavrilov

#82 Мнение от Gavril Gavrilov »

Съжалявам, но съм в студентско общежитие, където нета ни е жестоко орязан и нямам достъп до фрии сървърите :) Ще се развам ако можеш да ми го изпратиш на sunder@abv.bg. и пиши на лично ако те интересува Озона да ти го пратя
Иначе става въпрос за iZotope Ozone - http://www.izotope.com/products/audio/ozone/ на който ползвам предишната версия - мисля 2.?
Всъщнот само една от функциите му е да вкарва малко от звученето характерно на на лампов усилвател, има и купища други. За съжаление лампи за последно съм слушал когато съм бил малко по-висок от тауър-а на компютъра ми и нямам никаква представа до каква степен това е глупост (все пак, както някой беше казал - бутилка уиски и снимка на бутилка уиски не е едно и също).
За вярност не мога да кажа, аз и без това слушам компресия. Интересното е, че Озон-а наистина някакси "отваря" звука - чува се дори на най-долнокачествените слушалки. Също така работи добре за вкарването на добълнителни ниски, ако ще правим пиянско къртене на мивки. За съжаление, дори този изпипан еквалайзер разразва и прави звука по-глух, докато с Fraunhofer-ския плеър всичко звучи кристално чисто.

tihogr

#83 Мнение от tihogr »

видях по-горе да пишете за саунд карти та ме интересува дали ще има осезаема разлика от вградената на дъното, с която съм в момента и един Creative Live 5.1 примерно от евтините варианти за около 30$

entusiast4eto

#84 Мнение от entusiast4eto »

tihogr написа:âèäÿõ ïî-ãîðå äà ïèøåòå çà ñàóíä êàðòè òà ìå èíòåðåñóâà äàëè ùå èìà îñåçàåìà ðàçëèêà îò âãðàäåíàòà íà äúíîòî, ñ êîÿòî ñúì â ìîìåíòà è åäèí Creative Live 5.1 ïðèìåðíî îò åâòèíèòå âàðèàíòè çà îêîëî 30$

îíçè äåí ãëåäàõ Terratec Aureon 5.1 â Ìóëòèðàìà - çà 50 êèíòà íÿêúäå. Íàé-åâòèíèÿò êëàñ å, íî ïîíå íå å íàé-åâòèíèÿò íà Creative :)
http://sounden.terratec.net/modules.php ... le&sid=222
à ðàçëèêàòà â çâóêà çàâèñè è îò äðóãèòå êîìïîíåíòè èçâúí ÐÑ-òî, àêî èçïîëçâàø ÐÑ êîëîíêè, íå î÷àêâàé ðàçëèêà :wink:

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#85 Мнение от Nanko Rusev »

brum написа:И аз съм вече фен на foobar2000 - реших да му пробвам ABX теста - и какво става - няма разлика между флак и мп3. Решавам че нещо не е както трябва тука, и ги пускам през кооледит-а, разлика - има, пробвам на съквартиранта слушалките и - чудо:) Разлика има. Следващите тестове бяха между декодерите за уинамп ( стандартния и МАД ) - разликата е минимална, и тук правя сравнение между тях и foobar2000 - 10/10 познаваемост. И си направих изводите за тях:) И за слушалките ми:)

П.С. слушалките ми са Technics RP-F400. На съквартирата са някави съраунд, и пак се чува по добре.


Аз отдавна се изказах хубаво за фубар2000 ;) А освен звучене и като друго е по-добър, от останалите неща, които съм ползвал 8)

tihogr

#86 Мнение от tihogr »

качих си foobar2000 + кодека по-горе и съм доволен вади доста качествен звук (предимно средни и високи), само дето нещо не мога да си настроя еквалайзера нямам ниски а пък не видях готови настройки. Също и + и - не ми бачкат за усилването а отначалото работеха. Сигурно ще се оправя като го разцъкам още ама все пак ако някои може да помогне да не се лутам.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#87 Мнение от Nanko Rusev »

tihogr написа:качих си foobar2000 + кодека по-горе и съм доволен вади доста качествен звук (предимно средни и високи), само дето нещо не мога да си настроя еквалайзера нямам ниски а пък не видях готови настройки. Също и + и - не ми бачкат за усилването а отначалото работеха. Сигурно ще се оправя като го разцъкам още ама все пак ако някои може да помогне да не се лутам.


Проблема за "няма ниски" не е в програмата, а в това, че си свикнал да надуваш корекциите в winampa 8O :?

tihogr

#88 Мнение от tihogr »

Проблема за "няма ниски" не е в програмата, а в това, че си свикнал да надуваш корекциите в winampa 8O :?[/quote]


може и това да е проблема ще свикна има време

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#89 Мнение от Nanko Rusev »

sunderaubg написа:Повтарям - абсурд! Еквалайзера на Уинам има само една функция - да вкарва чудовищни изкривявания.


Е явно той го е ползвал :lol: 8)

tihogr

#90 Мнение от tihogr »

сега какво ще се обиждаме ли както виждате съм нов във форума и е нормално да съм го ползвал до скоро. знам че сте аудиофили ама това не пречи да сте малко по-гостоприемни. по-горе имах предвид че ще свикна
без Winamp. като за начало му дадох Uninstall.
Последно промяна от tihogr на Пет Фев 03, 2006 9:00 pm, променено общо 1 път.

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта