Покупка на PIONEER 400X ?!??!?!?

Съобщение
Автор
Аватар
METALISTA
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 12:00 am
Местоположение: Ловеч/Пловдив
Обратна връзка:

Покупка на PIONEER 400X ?!??!?!?

#1 Мнение от METALISTA »

Днес ми предложиха стерео усилвател PIONEER 400X за 500 лева. Та исакм да си кажете мнението за този усилвател струва ли си парите, като се има напредвид, че все пак е втора ръка (верно от аудиофил), ама ползван. много ще съм благодарен да споделите какво мислите за тази оферта. :D

Daniel Petrov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2347
Регистриран на: Съб Сеп 11, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Daniel Petrov »

Ъпсурт...
Обикновено АВ стъпало, просто за тия пари...
Аз бих заложил на ръчно изработена апаратура, ще свири много класи над въпросното пайнърче...
Грешни пари ще дадеш...
ДоГК е точно за толкова кинти и изобщо не може да става дума за сравнение между двата усилвателя...
Незнам, ДоГК е мой амп и някак си не иде аз да му правя реклама, нека кажат собствениците му...
Такива във форума има...
Inspiration Audio
SE tube amps with direct heated triodes.

Изображение

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от N.Jordanov »

1. Не съм слушал "свирещ" Pioneer :lol:
2. DoGC свири класи над много усилватели. Не само над Pioneer.

Аз смених Quad 405 с въпросния DoGC и съм много доволен.
Не се сещам за усилвател под 1000 лв, който да е купешки и да свири по-добре.
_________

NJ

Аватар
DJ69
има известен опит
има известен опит
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Покупка на PIONEER 400X ?!??!?!?

#4 Мнение от DJ69 »

METALISTA написа:Днес ми предложиха стерео усилвател PIONEER 400X за 500 лева. Та исакм да си кажете мнението за този усилвател струва ли си парите, като се има напредвид, че все пак е втора ръка (верно от аудиофил), ама ползван. много ще съм благодарен да споделите какво мислите за тази оферта. :D

Ако от това което пише из нета Pioneer A-400 Integrated Amplifier може да се вярва че е интегрален НЕ СИ СТРУВА! ти за още 300кинта ще вземеш някоя YAMAHA с транзистори която съм сигорен че ще е мн по напред това е случаи че искаш фабричен АМП!А за тия 500 може да се направи мн добър който съм 101% че ще смачка повечето фабрични койото се продават в момента на пазара!

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от toroid »

Това,че пише "интегриран" не означава,че усилвателя е на STK/крайните стъпала/а,че не е само стъпало,а е предусилвател и крайно стъпало в един блок! :roll: Както и да е но ми е чудно как определят цените някои хора 8O Това е слаб усилвател общо взето посредствен отвсякъде!И изведнаж-такива пари и то СХ :? Аз А676 2х80 ват син.продадох за 350 лв /тежеше 13 кг./а този дето е едва 2х50 :?: и е на половина лек-500 :x Въобще не си заслужава!!!!А пък да се набуташ за Ямаха то ще е още по-голяма гадост и непростима грешка/и непоправима/ :!: Ямахите като усилватели въобще не ги бива,ама хич!Сравнение с тях PIONEER-а все пак става за нещо :twisted: "Ич ти не требе змию у пазву":D Вземи си "ламба"да знаеш,че имаш с какво да слушаш качествена музика!!!!!!Ако е за думба-лумба, то ще те уредим и с "транзистор"но на по-добри пари! :st

Аватар
METALISTA
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 12:00 am
Местоположение: Ловеч/Пловдив
Обратна връзка:

#6 Мнение от METALISTA »

Добре а според вас колко му е реалната цена на този усилвател 300-350 кинта ? toroid знам, че ламповите усилтели са истината, но за момента съм се насочил към транзисторен.

Аватар
DJ69
има известен опит
има известен опит
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Ное 02, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от DJ69 »

Едно не ми е ясно защо според теб Yamahata не става?Аз като си търсех амп не гонех небесата а нещо което да свири нормално не като повечето марки няма да ги изброявам.... да криви като луд или да си реже баса като му дадеш жега!То мн ясно че има мн по добри от Yamahata аз 1во мислех да си правя но като се замислих тия възможности който има да се направи няма да стане за тая цена и се отказах
само на SUBWOOFERA канала ми е правен!Зависи кои какво очаква от техниката а
за мен тои си оправда очакванията!Не мисля че трябва нещо кои знаи какво при положение че пускам на мп3 ки и го слушам мн рядко :)

Teodora Todorova

#8 Мнение от Teodora Todorova »

Не си струва парите.
Поздрави.
Freestate

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Няколко думи за този усилвател (+/-)

+ Изходът е с транзистори, като токът на покой може да се регулира.
+ Радиаторът е масивен и позволява по-голям ток на покой.
- Трансформаторът е Ш-образен (в този клас трябва да е тороидален)
- Филтриращите кондензатори са кекави.
- Звукът си е типично транзистотрен и не блести си нищо ососбено

Като заключение това не е аудиофилски усилвател.
Не струва парите, на които са ти го предложили.

Аватар
METALISTA
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 12:00 am
Местоположение: Ловеч/Пловдив
Обратна връзка:

#10 Мнение от METALISTA »

Ясно усилвателя не е аудифилски (за какъвто ми го хвалят). Та в такъв случай бихте ли ми препоръчали някой усилвател за около 500 кинта, който да е по възможност аудиофилски (или поне да се доближава по качество). Ще се използва с колони B&W DM302. Ще съм благодарен на всики които изкажат мнение по въпроса.

Rumen Zografov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 736
Регистриран на: Вто Окт 18, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Rumen Zografov »

METALISTA написа:Ясно усилвателя не е аудифилски (за какъвто ми го хвалят). Та в такъв случай бихте ли ми препоръчали някой усилвател за около 500 кинта, който да е по възможност аудиофилски (или поне да се доближава по качество). Ще се използва с колони B&W DM302. Ще съм благодарен на всики които изкажат мнение по въпроса.


BLUE PILL :wink:

http://www.bgaudio.org/modules.php?set_albumName=album14&id=Freestate3&op=modload&name=gallery&file=index&include=view_photo.php
Изображение

IvoNovakov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 225
Регистриран на: Пет Юни 10, 2005 12:00 am
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

#12 Мнение от IvoNovakov »

Та в такъв случай бихте ли ми препоръчали някой усилвател за около 500 кинта, който да е по възможност аудиофилски

Възможно е само ако някой го е откраднал :lol:

Edgecrusher, според теб BLUE PILL подходящ усилвател ли е за въпросните озвучителни тела :?:
_____________________
aka Airman

世間は狭い!

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от toroid »

airman написа:
Та в такъв случай бихте ли ми препоръчали някой усилвател за около 500 кинта, който да е по възможност аудиофилски

Възможно е само ако някой го е откраднал :lol:

Edgecrusher, според теб BLUE PILL подходящ усилвател ли е за въпросните озвучителни тела :?:


Ще свири чисто,стегнато,много детаил и среди но с ниските ще е зле-ама много!

Аватар
METALISTA
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 12:00 am
Местоположение: Ловеч/Пловдив
Обратна връзка:

#14 Мнение от METALISTA »

Ами в такъв случай перефразирам въпроса си. Каква е разумната цена за един аудифилски усилвател и ако може посочете конкретни модели и цени. Благодарен съм на всички за мненията ви.

N.Jordanov
има опит
има опит
Мнения: 429
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от N.Jordanov »

_________

NJ

Публикувай отговор

Обратно към “ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта