Купувам тонколони с говорители Tannoy-Обявата е невалидна!

Съобщение
Автор
kratunko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Ное 11, 2012 12:14 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Купувам тонколони с говорители Tannoy-Обявата е невалидна!

#1 Мнение от kratunko »

Ако някой от колегите науми да реализира нов проект и реши да си продава колоните с широколентови говорители Tannoy 10 или 12 инча ,може да ми пише съобщение.

Обявата е невалидна!
Последно промяна от kratunko на Вто Ное 19, 2013 12:50 am, променено общо 1 път.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Купувам тонколони с говорители Tannoy

#2 Мнение от Nanko Rusev »

Tannoy не мисля, че имат широколентови говорители.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Купувам тонколони с говорители Tannoy

#3 Мнение от EmilRachev »

Търговеца от Пловдив Райчев има в момента едни за продан TANNOY CHEVIOT с говорители HPD315A.
Сменени с им и гънките, че поначало на HPD модела там им е слабото място.

http://raichevaudio.wordpress.com/2013/ ... t-hpd315a/
Nanko Rusev написа:Tannoy не мисля, че имат широколентови говорители.
Е, то е ясно, че има на предвид дуал-концентрични говорители.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Купувам тонколони с говорители Tannoy

#4 Мнение от Nanko Rusev »

Ето едни десятки с бас http://www.bgaudioclub.org/showthread.p ... post326663

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Купувам тонколони с говорители Tannoy

#5 Мнение от EmilRachev »

Kratunko, би ли споделил повече подробности какви си ги намислил, трябва да знаем това, че да бъдем по-конкретни и точни в препоръките си.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

kratunko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Ное 11, 2012 12:14 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Re: Купувам тонколони с говорители Tannoy

#6 Мнение от kratunko »

Както си стоях и ми хрумна идеята да имам колони с един говорител. И като ги позиционирам точно срещу ушите си звукът да идва от едно място. Наистина това ,което имам в предвид са дуал-концентрични говорители ,но търсех някаква българска дума заместител :). Слушал съм такива и звукът ми допада. Но се появи проблем -цената на тези говорители напоследък се е повишила. Tannoy HPD315A бих купил ,но при Райчев ми се виждат скъпи. А има и един "тънък" момент ,когато вземеш говорители от ... и им смениш гънките с цел да ги продадеш след това. Различно е ,ако вземеш говорители от ... и им смениш гънките за лично ползване. Затова искам колони, които някой е сглобил за себе си. Като тези по-долу например. Извинявам се на автора ,че съм му придърпал снимката :oops:. Целта ми е да мога да купя озвучителни тела от някой ,който е решил да си сглоби други по-висок клас например и старите да не са му необходими вече и цената ,която да им търси да е цената на която са му излезли на него ,като отсъства идеята за някаква печалба :D .
Общо взето това ми се върти в главата. :snakeman: :rock: :supz: :HMguit :mrgreen:
tannoy.jpg

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Купувам тонколони с говорители Tannoy

#7 Мнение от EmilRachev »

Kratunko, ако забелязваш на Райчев в обявата на едната колона на гърба и има залепен специфичен стикер.
Пише Таной оригинални части.
Такива стикери изпраща с гънките си само един-единствен търговец в английския Ибей.
А той продава само оригинални части, гарантирано.
Не искам в нищо да те убеждавам, избора е изцяло твой.Само ти казвам кое-как е, пък ти си действай, както намериш за добре.
Този търговец в Ибея, за който ти писах продава единствените оригинални гънки в Европа, познават се по отворите по края, направени със заводска земба и пасващи перфектно.
Другите оригинални за серията HDP са в Австралия, всичко останало е донякъде успешно, та стигащо до много неуспешно, китайски, щатски и холандски имитации.
До тук с HDP, няма смисъл да ти обяснявам повече.

Тези на снимката, която си дал са 2528 говорители.
Знам за два чифта, но и двата са вече в озвучителни тела.
Тези, на които си дал снимките са в Стара Загора и са на Данаил Георгиев, той сам си прави кутиите, а разни специалисти в Пловдив му изработваха филтрите.
Може при изявено желание да ти дам координати на лични, да си говориш с него.
Другите говорители са в къси хорни и са в София, правиха ги преди година и нещо Ручо и ВладоДГД.
При желание да се свържеш с тях пак мога да съдействам, на лични.
И последно - щом ти се виждат 2200 лева скъпо, ме съмнява, че си запознат въобще с цените на винтидж говорителите на Таной.
Що не поразгледаш малко по Ибей, пък тогава пак ще говорим кое е скъпо и евтино.
Единствено на поносима цена от 10 и нагоре инча, винтидж може да откриеш евентуално 2528 и то, ако си голям късметлия на търг, при това редовно ги продават в тонколони, та и транспорта няма да ти е от най-евтините.
Оригиналните кутии в масовия случай не позволяват говорителя да разгърне своя потенциал, хубаво е да се изработят други, филтрите също са изработени по остаряла концепция и се налага цялостна преработка.
Изработването на кутии и филтри, да не мислиш, че е лесно и евтино? Не си мисли, че някой ще ти подари дългия си труд, вложени качествени материали и усилия, те само се продават, при това на съответната цена... :)
Късмет с намирането! :)
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

kratunko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Ное 11, 2012 12:14 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Re: Купувам тонколони с говорители Tannoy

#8 Мнение от kratunko »

EmilRachev,благодаря ти за насоките! Вероятно все още няма да мога да имам тонколони Tannoy. Ще почакам малко -или ще ми мине желанието или ще намеря финансова възможност :) .Тогава пак ще се надявам на малко помощ от твоя страна .Пожелавам ти приятен остатък от годината !!! :HMguit :HMguit :HMguit :HMguit

kratunko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Ное 11, 2012 12:14 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

Re: Купувам тонколони с говорители Tannoy

#9 Мнение от kratunko »

Nanko Rusev написа:Ето едни десятки с бас http://www.bgaudioclub.org/showthread.p ... post326663
Благодаря за предложението! Ако имам възможност ще ги чуя .

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Купувам тонколони с говорители Tannoy

#10 Мнение от EmilRachev »

kratunko написа:...Тогава пак ще се надявам на малко помощ от твоя страна.
С каквото мога ще помагам. :wink:
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Публикувай отговор

Обратно към “ПОКУПКИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта