продавам реплика на Sharp Optonica 7100

Съобщение
Автор
Аватар
apm
има известен опит
има известен опит
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

продавам реплика на Sharp Optonica 7100

#1 Мнение от apm »

грамофона ЕСТОНИЯ 010 СТЕРЕО е руският клонинг на Sharp Optonica 7100 - много удачно копие на този уникален продукт. руснаците са копирали всичко едно към едно без никакви рационализации или спестявания, дори може да е по-здрав от оригинала
пълен автоматик с директ-драйв задвижване и с възможност за следене и позициониране на точно определена песен, като всички операции по управлението се изпълняват от електрически механизми с ел. двигатели и соленоиди
двигателя е много як и с 0.815кг. ми клампа тръгва и за под 2секунди достига номиналната си скорост.
рамото позволява ползването на различни шелове, което дава оперативна възможност да се сменят бързо различни дози
проводниците в рамото, по които идва сигнала от дозата са от качествен руски литцендрат.
дозата е една от най-добрите руски дози от висшия им клас ГЗМ055 - малко е ползвана и игличката й е в отлично състояние. по данни от руските форуми : ГЗМ-055 (ГЗМ-155) = Ortofon VMS20 и може да се ползват игличките за Ortofon.

това, което съм направил аз по грамофона е само замяната на светодиодите за стробоскопа с по-светлосилни от новите модели с лупа отпред.
другата ми намеса е смяната на аудиокабелите, които излизаха от грамофона с добри балансни кабели от посребрени моножилни проводници. тези кабели ми позволиха да изведа балансен сигнал от самата доза и така има възможност да се ползва балансен, псевдобалансен или несиметричен вход на RIAA коректор. в момента конекторите на кабела са цангови чинчове и се ползва псевдобалансен вход - на сниките се вижда, че оплетката е оставена несвързана - единствената свръзка на самата оплетка на кабела е свързана към кабела за заземяване на шасито на грамофона.
към грамофона давам и клампата, която е на снимките - 0.815кг, от масивна стомана. има едно неудобство, което не бях предвидил при поръчката й - не отчетох наличието на рамото за следене на песните и в момента не сработва автостопа, но звука с клампата е несравним без нея и така я ползвам в момента. в действителност трябва да се направи канал на струг, в който канал да влиза при захода в края на плочата рамото за следене на песните и ще се възстанови работата на автостопа, но моя познат стругар вече не е на работа. самата клампа ми излезе 20лв и ако купувачът не я иска ще направя отбивка от цената.
грамофона се намира в стара загора. може да се направи прослушване след предварителна уговорка на ЛС
цена на грамофона с клампата - 120лв
цена на грамофона без клампа - 100лв
причина за продажбата е опцията за придобиване на висок клас грамофон THORENS
IMGP9702.JPG
IMGP9703.JPG
IMGP9704.JPG
IMGP9705.JPG
IMGP9706.JPG

Аватар
apm
има известен опит
има известен опит
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: продавам реплика на Sharp Optonica 7100

#2 Мнение от apm »

снимки
IMGP9707.JPG
IMGP9708.JPG
IMGP9709.JPG
IMGP9710.JPG
Прикачени файлове
IMGP9719-001.JPG

Аватар
apm
има известен опит
има известен опит
Мнения: 315
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: продавам реплика на Sharp Optonica 7100

#3 Мнение от apm »

още снимки
IMGP9711.JPG
IMGP9723.JPG
IMGP9715.JPG
IMGP9724.JPG
ето и инструкцията, която върви към самия грамофон - обърнете внимание на секцията за дозата за да видите параметрите й
estonija010instr[1].zip
(372.17 KiB) Свалено 150 пъти

Публикувай отговор

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта