Продавам USB DAC-ове

Съобщение
Автор
Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Продавам USB DAC-ове

#1 Мнение от DJ Popa »

Здравейте, колеги !
Предлагам на вашето внимание още няколко мераклийски изработени USB DAC-чета. Базирани са на популярния чип на TEXAS INSTRUMENTS PCM2704. Чиповете, които ползвам са с доказан произход, напълно оригинални, доставени от лицензиран дистрибутор на производителя. Модулите са изцяло проектирани и разработени от мен и въплъщават философията ми да се ползват качествени, аудиофилски компоненти /естествено доколкото е възможно при тази цена/. Пълна информация можете да намерите ТУК. Цената е 45лв/бр. Намират се във Варна, могат да се доставят до всяка точка на България с куриери Еконт или Спиди за сметка на клиента. Ето и снимка с по-висока резолюция:


Изображение

За заявки и въпроси-ЛС или 0899825933-Ивелин Йовчев. Бройките са ограничени !

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#2 Мнение от DJ Popa »

Ако някой се чуди все още, нека побърза, защото останаха само 2бр налични за продажба /а бяха 13/ !!! Вече идват и първите отзиви от клиенти:
Вече съм горд собсвеник на дака от предния поста и мога да кажа, че съм много доволен, каквото е снимано, това получих и няколко дни се наслаждавам на звука от дака, без да ме натоварва, определено е пипнат. Успех с продажбите!

Hacko3
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 12:24 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#3 Мнение от Hacko3 »

Попе, не знам, кое те очудва - това е едина много добре конструирана серия от чипове PCM2704 - 7. Вложил съм години в тях, и отговорно мога да заявя, че трябва да направиш цяло чудо, за да докараш от него посредствен звук.
Успех в търговията!

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#4 Мнение от DJ Popa »

Hacko3 написа:Попе, не знам, кое те очудва
А, кой е казал, че съм Очуден ? :D Мислиш ли, че продавам нещо, което не знам ТОЧНО какво може :wink: ? И да-чипът е нелош, но какво ли би станало, ако примерно поставим двигател от Формула 1 върху шаси от Москвич ? :wink: Така че разсъждения от типа "Както и да го направиш, все ще свири хубаво" са ми доста чужди на мен... Нищо лично, просто явно сме с различни идеологии в аудиото.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#5 Мнение от DJ Popa »

Свършиха ! Следваща партида-рано догодина :D .

Audyssey
чете и пита
чете и пита
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Май 10, 2010 1:58 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#6 Мнение от Audyssey »

Няма ли някой регистриран от тези, закупили си 13-те дака, да даде мнение във форума?

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#7 Мнение от DJ Popa »

Налични за пордажба 2бр USB DAC с чипове PCM2704. Разликата с предния модел е в изходните кондензатори, които тук сa от любимите ми ROE /gold series/. Повече инфо има ТУК .

Изображение

Цена 45лв/бр, намират се във Варна, може да се доставят в цялата страна с куриери Еконт за сметка на купувача.

За въпроси и заявки-ЛС или 0899825933-Ивелин Йовчев.

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#8 Мнение от Ivelin Braikov »

Audyssey написа:Няма ли някой регистриран от тези, закупили си 13-те дака, да даде мнение във форума?
Става. Купи си смело.
(Мога и да ти дам да чуеш един, но е леко модифициран)
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#9 Мнение от DJ Popa »

Заявени ! До няколко дни може да излезе още някоя бройка от тези.

Аватар
mafiota
чете и пита
чете и пита
Мнения: 33
Регистриран на: Чет Авг 23, 2007 12:00 am
Местоположение: Козлодуй/Бяла-(Русе)
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#10 Мнение от mafiota »

малко ОФФ: но да попитам с какъв софтуер и настройки трябва се слуша музиката с тези дакове?? С Winamp става ли?
АЕЦ "Козлодуй" - Енергия за чиста природа!

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#11 Мнение от DJ Popa »

Не се изисква никакъв специфичен софтуер. Windows XP, Vista , 7 го разпознават автоматично и си инсталират драйверите още при подключване към USB порта. Доколкото знам от приятели, които го ползват под Linux, там положението също е безпроблемно. Може да се слуша с всеки софтуерен плеър-WIN AMP, FOOBAR 2000, AIMP, JET AUDIO и други, като за целта се посочва в настройките на самия плеър, изходното устройство да бъде USB DAC. Чудесно се сработва с FOOBAR 2000 и ASIO драйвери.

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#12 Мнение от DJ Popa »

Ето едно мнение на мой клиент, което получих на ЛС:
svilen.ivanov написа:Току що тествах DAC-а - работи перфектно. Системата е Lenovo C100 / Linux -> Pioneer A-290R -> Jamo E470. Включих на входа (CD, Tuner, Line) съответно твоя дак (45 лв.), NuForce Icon uDAC2 ($129) и пръдливата вградена карта на лаптопа Intel AC97. Пуснах 3 плеъра - всеки на сътоветната платака - с един и същи файл. Изключил съм еквалайзери - Direct. Използвал съм само FLAC като аудио файл. Уеднаквих нивата чрез миксерите на отделните платки. Слушам и от време на време сменям входовете с дистанционното на усилвателя.

Резултат:
1. Вградената карта има доста "hiss", почти липсват високи и звука е рамазан - няма да коментирам повече за нея. Много, много по-зле от външните дакове.
2. NuForce и твоя дак нямат разлика в hiss-a. И двата дака имат много звънливи високи (Evidence на Faith No More, In the air tonight на Phil Colins) чинели. Приятно за слушане. Средите са много чисти - цигулките на Вивалди / 4 сезона - звучат еднакво.
3. NuForce има една идея по-топли ниски. Китарата на Savatage - Handful of Rain звучи по-приятно, тествах и със Lifting shadows of dream на Dream Theater - същия резултат.

Като цяло - заслужава си всяка стотинка. Цената е само 25% от тази на NuForce, а разликата в звука е минимална. Може да го пуснеш като рецензия в темата - аз не мога да пускам отговори там.

Аватар
Ivelin Braikov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 596
Регистриран на: Вто Авг 16, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#13 Мнение от Ivelin Braikov »

Адаш, според тебе на този пич каква представа му е дал FLAC за високите? Това е за някой друг форум, не за тук, ми се струва...
What would you attempt to do if you know you could not fail?

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#14 Мнение от DJ Popa »

Адаш, това в случая няма значение. Човекът сравнява много коректно три устройства при еднакви условия. И отчита резултатите при неговите си, конкретни параметри, които той ползва и които го интересуват. Тези DAC-чета далеч не са някакви ултимативни компоненти, а по-скоро по-добра алтернатива за масовия слушател. Мнението му е ценно, защото най-вероятно много хора ползват тези устройства, именно при такива условия като самия него. Това са модулчета, които имат за цел да приближат човек една стъпка по-близо до верния звук и евентуално да запалят интереса му към нещо по-сериозно в аудиото. И те си вършат работата добре в това отношение, както се вижда. Подканят човек да се замисли "Абе, аджеба, щом това нещо за 45лв свири толкова по-добре от вградента ми карта, как ли би свирил примерно наточен мултибитник като TDA1541, PCM56/58/61/63 ?"... И резонно следващата стъпка, при така разпаления интерес, би била да отиде, да чуе нещо сериозно и да се реши да си купи и за себе си такова.

Аватар
Nikolay Savov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 711
Регистриран на: Съб Мар 05, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Продавам USB DAC-ове

#15 Мнение от Nikolay Savov »

ММММДаааааа ..... :)

единствената причина поради,която този дак нетрябва да носи етикета Аудиофилски ,е че това би наклонило и маниполирало очакванията ни!!! а и защото не е купешки. Веднага си личи вложеното ,което изплаща всяка стотинка дадена за него и кара някои да се замислят аджаба защо е толкова евтин!!!!!
Ами много ясно защо ,защото Истината се нуждае от гластност ,слово(музика-информация) неизкривена от ограничението на думите ,които са инструмент за маниполация.

Тук става въпрос за истински DIY носещ духът на свободата и приемането!
Аз приех звука на този дак ,защото остави вниманието ми потопено в настоящето и почти непровокира аналитичният ми апарат! ;)
Звученето му е много БУДНО!!! ,с чуваеми ниски среди и каточели малко изразени високи за мен,но повтарям.. за мен:) . Като цяло звука е фулранджов подкрепен с лентова пищялка ;)
Както казва колегата Пепи Хараланов ,няма перфектен говорител! и обяснявам аз ,защото няма да има творчество и живот ако няма напрежение и стремежи!!!

Направи ми впечатление момент в песента на Dead Can Dance - "The lotus eaters" започващ след Първата минута .в който хорово звучат вокалите на Lisa Gerrard и Brandon Perry ,които по-ясно се разграничават и чуват.

И сега малко в кръга не ‘шегата’ и в духа на леко поетично отклонение заявавам:
DIY е Истината и пътя и живота.... другото са хартийки за отвличане на вниманието ;)
Нека да позволим и развиваме аудиото и ще усетим неговата благодат .защото обичаш ли работата която вършиш ,няма начин продукта ти да не носи любов ,удовлетворение и красота.
Това е и закона на изобилието! - прави това което обичаш ;)

Благодаря на Ивелин за готиното и будно звучащо свежарско дакче :))
само така приятел ,продължавай напред!

Публикувай отговор

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта