Продавам стъпала еднотактен SE "ZEN" by N.Pass

Съобщение
Автор
rubbish
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Съб Ное 28, 2009 9:34 pm
Обратна връзка:

Продавам стъпала еднотактен SE "ZEN" by N.Pass

#1 Мнение от rubbish »

Представям на вашето внимание три комплекта еднотактни SE крайни стъпала , изпълнени по схема "ZEN" на всеизвестния Nelson Pass. Стъпалата са построени по първата версия на усилвателя , публикувана през 1994г , т.е. класическата схема. И трите чифта стъпала са асемблирани , оживени , настроени и изпробвани на продължителна работа от мен. Захранват се еднополярно с 34V изправено напрежение , като консумацията им е около 2А на канал. При мен работеха абсолютно безпроблемно на това и дори малко по-високо напрежение , като за захранване ползвах тороидален трансформатор 300W 2х36VAC и конструираното от мен специално за тези стъпала захранване с двупътно изправяне с ultra fast диоди и филтррация тип "Виртуална батерия". Сглобени и оживени платки на въпросното захранване също мога да предложа. С него шумът на стъпалата е нулев , тъй като приравнения капацитет за филтрация на канал е над 120000uF /сто и двадесет хиляди микрофарада/.

1. Стъпало "ZEN" ver. MICRO
Тези стъпала са изпълнени със специален подбор на елементи за получаване на компактни размери на платките. Въпреки това компромиси със самите елементи не са правени , предвид ценовия клас на стъпалата.

Изображение

Ползвани са електролитни кондензатори "PANASONIC" от аудио серията на този производител АМ. Мощният резистор е марка "DALE" , а малощощните са от високоточен ред Е96 1% с точните стойности по схемата на Нелсън Пас. Марката им е "WELWYN" и са металослойни.

Цена 50лв/канал , като се продава само комплекта от две стъпала. Стъпалата са уникални , т.е. са само един чифт.


2. Стъпало "ZEN" ver 1.2
Тези стъпала представляват леко модифицирана версия на китовите стъпала , които продавам. Разлкиката е , че съм ползвал от любимите ми , високоточно , нискошумящи , метал-окисни резистори TR-161 на чехите от "TESLA". Изходните кондензатори са немски , марка "ROEDERSTEIN" от "златната" им серия. Шунтирани са с руски стирофлексни кондензатори К71-7В. Малките електролити са "ELNA" SILMIC II. Входен филтърен електролит няма , ползва се само висококачествена ВЧ дофилтрация на захранващото напрежение със същите стирофлексни кондензатори.

Изображение

Цена 50лв/канал , като се продава само комплекта от две стъпала. Стъпалата са уникални , т.е. са само един чифт.


3. Стъпало "ZEN" ver. EVO II
Това е най-съвършеното стъпало "ZEN" , което съм създавал някога. Всичко , ползвано в него е подбирано много внимателно , за да се получи точно определен краен резултат като звук. Разликите с горните стъпала са в ползването на "ELNA" SILMIC II като изходни електролити и BLACK GATE като двата малки кондензатора по схемата. Резисторите пак са от любимите ми високоточни , нискошумящи , метал-окисни TR-161 "TESLA". Стъпалото притежава изискано , аудиофилско звучене , със силно лампов характер. Изпробвал съм го с лампов предусилвател , както и с препоръчания от самия Н.Пас предусилвател "BRIDE OF ZEN" , куплиран с трансформаторен контрол на усилването , изработен по схемата на бате Goro. Резултатите са страхотни и в двата случая.

Изображение

Цена 94лв/канал , като се продава само комплекта от две стъпала. Стъпалата са уникални , т.е. са само един чифт.




Понеже "ЗЕН" е много капризен към качеството на усилвателните си елементи , всички ползвани транзистори са оригинални , доставени от САЩ /digikey/ и са с "country of origin USA". Платките са изцяло ръчно изработени по фотополимерен метод и са с калайдисан меден слой. Всеки чифт стъпала притежава уникален почерк в звуковъзпроизвеждането , благодарение на специфичния си избор на компонентна база. И трите предлагани модела звучат много добре и са предназначени за употреба от аудиофилски ориентирани колеги , за които не е безразлично как и с какво е изграден усилвателя , който слушат. Стъпалата изискват предусилване , като там са възможни много варианти и вариации. Лично аз , предпочитам да ползвам "ZEN" с лампово предусилване по проста схема. Евентуалните клиенти могат да разчитат на мен за консултации , съвети и помощ при конструирането на предусилвател за тези крайни стъпала. В конкретност , Нелсън Пас дава изискване предусилването да вади размах на изхода си 7V и изходен импеданс под 1К. Изпробвал съм множество прости лампови схемички , които покриват тези изисквания и се сработват чудесно със "ЗЕН" , като крайната звукова картина на получения хибрид е изцяло с лампов характер.

За поръчки и въпроси-на ЛС или на телефон 0899825933-инж.Ивелин Йовчев. Стъпалата се намират във Варна и могат да се закупят на място от мен или по куриери Еконт с наложен платеж за сметка на клиента.

Публикувай отговор

Обратно към “ПРОДАЖБИ”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта