Great Sound 8" fullrange driver

Съобщение
Автор
Аватар
vlado_genchov
чете
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Ное 23, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от vlado_genchov »

Замисля ли се пройзводство на тези драйвъри, Радо ще ни зарадва ли скоро :?: :twisted: Ориентировъчна цена :?: Бъдеща сбирка за да се чуят :?:

Аватар
Svetoslav Kocev
има опит
има опит
Мнения: 33
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Svetoslav Kocev »

Аз бях там и аз слушах! Ще се въздържа от коментар - той си остава за мен. Но скоро ще притесня Радо със златните му ръце ;);):)
Вярата е НЕЗНАНИЕ.
Знанието изключва вярата,защото който ЗНАЕ е наясно, че няма на кого да вярва.
Липсата на вяра при знаещият е напълно нормална.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#5 Мнение от Nanko Rusev »

Ако Радо обяви продажби на такъв говорител, може да взема чифт за проба ;)

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от Borislav Uzunov »

И какво сега? Изкопирахте външния вид на Етера и направихте велик широколентов говорител. Радо ако беше толкова открехнат, нямаше да копира външния вид на Етера, а щеше да измисли нещо ново.
Радо поздравления, добро копие си направил!
Министерство на Звука
We are the Musicmakers

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Едно уточнение - снимката по-горе не е съвсем точна. Говорителите, който ми бяха донесени за измерване от LZ, са без фазови палци.
Все пак външният вид наистина доста напомня на Ether и според мен е редно авторът да коментира това.

Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#8 Мнение от Audiomaster »

Този чифт високоговорители бяха направени с цел директно сравняване с Етер, като съм използвал същото шаси и магнитна система, но приликите са дотук. Основната мембрана, ВЧ конуса, окачването, звуковата бобина, че дори и изводи, и мишури са различни. Целта е без излишни приспособления да се свали Етер и да се сложи този, за прослушване. Ако ще произвеждам широколентови, те няма да приличат на Етер.

Идеи за нещо ново има. Очакваме включване.
Последно промяна от Гост на Съб Дек 15, 2007 10:20 am, променено общо 1 път.
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

Syr

#9 Мнение от Syr »

Малко извън темата : Защо никъде не се споменава за температурата на въздуха /околната среда/ при която се правят измерванията на говорителите ? Тя е от първостепенно значение за разпространяването на звуковите вълни - респективно за чувствителноста на говорителите и прочие .

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#10 Мнение от Ivan Rachev »

Audiomaster написа:Този чифт високоговорители бяха направени с цел директно сравняване с Етер, като съм използвал същото шаси и магнитна система, но приликите са дотук. Основната мембрана, ВЧ конуса, окачването, звуковата бобина, че дори и изводи, и мишури са различни. Целта е без излишни приспособления да се свали Етер и да се сложи този, за прослушване. Ако ще произвеждам широколентови, те няма да приличат на Етер.

Идеи за нещо ново има. Очакваме включване.
... :D магнитната система също е различна , Радовия е просто с заводска такава :( :wink:
п.с.
Borislav Uzunov написа:
Радо поздравления, добро копие си направил!

...следващото копие е амп с ГУ81 М , лампите са закупени вече :lol: :lol:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Timofei

Re: Great Sound 8" fullrange driver

#12 Мнение от Timofei »

Интересно ми е на този прототип на Great Sound каква е шпулата и начина и на изработка. Какви са възможностите някой да ги произведе серийно на този етап!?

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

:-)

#13 Мнение от Kiril Kirilov »

Ще чакам с огромно любопитство срещата межди 2-та драйвера в присъствието на добронамерена аудитория за да ги оценив в истински условия :-)

Предполагам, че конструкторите трябва да се споразумеят да се срещнат някъде ;-)

Без да звучи тенденциозно, според мен Претендента би трябвало да посети сегашния за мен "шампион в хай-енд категория" в неговия роден град :-) Аз съм убеден, че състезанието ще бъде в перфектна обстановка в духа на К1, като истински бойци!

Аватар
Evelina Milusheva
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 374
Регистриран на: Вто Апр 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Evelina Milusheva »

И аз на това се надявам...в крайна сметка, когато нещата се правят за музиката, а не от нечисти подбуди, така трябва да бъде :)
Както казах и преди, нямам търпение :) Даже имах планове да дойда да ги чуя в Пловдив, но не сколасах...Пък и нали целта е съпоставка с Етер :) Радо, канен си на гости :D
lyrical hardcore

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#15 Мнение от Angel Gekov »

:D С други думи това трябва да е т.н. реплика - прилича на Етер, ама не е Етер.:D

Ако заявените намерения на Радо са верни и неговите говорители не приличат на Етер (при условие, както той казва, че изобщо реши да ги произвежда), намирам за редно измерванията да се извършат на база новото шаси. При положение, че към момента производството на говорителите е под въпрос, показаното може да се приеме като преработка (модване) на Етер. В този случай е редно да се каже какво се цели с тази преработка и дали след извършването й тези цели са постигнати.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост