За благоевградската 15"-ка и другите.....

Съобщение
Автор
Bojidar200

За благоевградската 15"-ка и другите.....

#1 Мнение от Bojidar200 »

Някой да знае съндък за този говорител? http://www.vissokogovoriteli.plc.bg/pics/b/vkn1331.html
И как се преставя без да се маймуносва, имам предвид да се смъква резонансната честота на говорителя. Това говедо е направо ненормално!!! (има един много тарикатски начин за смъкването на рез. честота на говорител с хартиено укачване 8) )
В книгата "Конструиране на озвучителни тела" са дадени съндъци за всякъкви говорители, но сегашните имат промени предимно по укачването, по-мощни са и изобщо съндъците който им дават (на старите модели) ще станат ли за сегашните??? :?:

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#2 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

Ми, къф е тоа начин за смъкфане на рез. честота с хартиено укачване ?

Bojidar200

#3 Мнение от Bojidar200 »

sveto написа:Ми, къф е тоа начин за смъкфане на рез. честота с хартиено укачване ?

Ми чел съм го в един руски сайт. Укачването на говорителя са намокря (желателно е с дестилирана вода за да не устават петна) и се пуска на синусуидна мощност примерно, ако резонансната му честота е 60херца пускаш синусуида 30 и го уставяш!
Приципно може и да се получи :D Уж се смъквала на честотата на синусоидата (или там някъде, е! не синусуидата да е 5 херца, примрно 30 херца резонансна е съвсем прилично).
Има и друг метод за всякакви говорители: трептилката се отрязва симетрично на 4 места (колкото е отрязаното, толкова и да е устаналото!!) на кръст.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Ivan Rachev »

8O :mrgreen: :js
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

audioman

#5 Мнение от audioman »

Абе тука май 90% са неграмУтни .......

gps

#6 Мнение от gps »

Божидаре в темата за вкн 1023 писах за този говорител -чете ли я въобще???Освен това ако си напаравиш труда да прегледаш старите теми в този форум ще видиш че са писани поне 3-4 теми пак за тоя говорител.В книгата "Конструиране на озв тела" този товорител е описан като говорител за оркестри има се впредвид за вокал соло китара и т.н. но това НЕ Е басов говорител.Виж му Fs-а -60 Hz (+15 -10 8O :D )-какво искаш да постигнеш с този говорител???Като чете методиката на руснаците обърна ли внимание откога е???Защото този метод е от 60-те години и меко казано не е адекватен за съвременните говорители.С тая твоя привързаност към благоевградските говорители почваш да ме съмняваш че си човек който продава такива :D и имаш интерес да ги хвалиш :wink: Пределно трябва да ти е ясно че мнението на човек който продава нещо не може да бъде обективно(меко казано!!!).Кажи ми в крайна сметка колко струва тоя тъп говорител за да ти кажа в същата ценова категория какви други доста по-добри има.

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#7 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

audioman написа:Абе тука май 90% са неграмУтни .......


И на теб взе да ти харесва буквичката "У", то маи е заразно... :D

PS: Божидаре, имам чуството, че освен Благоевградски говорител си чувал или Lamar или никакъв друг!!! Но дори и някой Lamar-и са в пъти по-сполучливи от родните ни говорители, въпрос на късмет е :)

Bojidar200

#8 Мнение от Bojidar200 »

Луд ли си бе! Ник'ви говорители не продавам! Просто съм зарибен по българските говорители (предпочитам ги). И VKN1023 имам, ма не става въпрос за него, той е 8", а аз говоря за 15-ката. Цената на 15-ката е 150лева(VKN13310).
И какъв интерес имам да ги хваля?
Моя съдружник в момента си е взел Благоевградски говорители за 3-лентови колони, но за момента не си е направил съндъци и едната 12-ка я е захлюпил вертикално на леглото и направо ще събори блока(тухлен)! Давa ядене от едно DVD на басовия канал(30вата).

Nikolay_Hristov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Яну 10, 2005 1:00 am
Местоположение: В.Търново / София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Nikolay_Hristov »

Хмм ... винаги съм знаел че любовта е сляпа, но не знаех че е и глуха :D
И как са в леглото благоевградските говорители ? поне там бива ли ги ?! :roll:

Съжалявам за базика, но ми се струва че има достатъчно теми в които е описано как се правят колони... Като си толкова зарибен, първо може да си им измериш параметрите и после да си решиш какво е най удачно да ги правиш ...

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#10 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

Е добре, БГ говорителителя може да "събори блока(тухлен)", дано скоро
да осъзнаеш факта че за друго тои не върши работа!
Божидаре я си чукни среща с някои от форума да ти пусне хубави колони, и ако не си глух ще се откажеш завинаги от БГ говорителите, ако не то значи си за клувa 1 KILOWATT :D
Аз хубави колони не съм чувал и нямам, но не съм на твоето мнение за БГ говорителите. Имат адски дупки в АЧХ, имат и пикове като Стара Планина, чуствителност НИКАКВА, звук гаден (да не кажа ужасен)... някои модели и за гюфта-гюфта не стават дори! :-)

PS:Ти си на 15 ? това обеснява доста неща от постовете ти :wink: Ще растеш, ще слушаш, ще се развиваш...

freaky

#11 Мнение от freaky »

човек не се връзвай на тия глупости, че българските говорители са лоши, но обърни поглед предимно към новите модели басове - тези с мека гънка. Аз имах ВКН 0926 30W, сега имам ВКН 09260 50W - освен че са с по-голям магнит имат и по-мека гънка. Говорителите ги използвам в колата си - Шкода 120L - просто на нейната кора по-големи не могат да влязат и според мен и приятели свирят чудесно - баса е несравнимо по-добър от на елипси Pioneer за над 100лв. Един съсед пък има ВКН 10260-01 50W в колата си, които свирят още по-добре! за ВКН 12212 също имам добро мнение.

нека сега големите разбирачи да кажат какви по-добри говорители могат да се сложат в мойта кола, защото за сега по-хубави не съм намерил!

Svetoslav Kalqshev
има опит
има опит
Мнения: 246
Регистриран на: Пон Дек 13, 2004 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

#12 Мнение от Svetoslav Kalqshev »

freaky написа:човек не се връзвай на тия глупости, че българските говорители са лоши, но обърни поглед предимно към новите модели басове - тези с мека гънка. Аз имах ВКН 0926 30W, сега имам ВКН 09260 50W - освен че са с по-голям магнит имат и по-мека гънка. Говорителите ги използвам в колата си - Шкода 120L - просто на нейната кора по-големи не могат да влязат и според мен и приятели свирят чудесно - баса е несравнимо по-добър от на елипси Pioneer за над 100лв. Един съсед пък има ВКН 10260-01 50W в колата си, които свирят още по-добре! за ВКН 12212 също имам добро мнение.

нека сега големите разбирачи да кажат какви по-добри говорители могат да се сложат в мойта кола, защото за сега по-хубави не съм намерил!


Кои ти е казал, че говорителите за кола са добри?

Аватар
Borislav Uzunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 649
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Borislav Uzunov »

абе едно е ясно хората които правят говорители в Благоевград нищо не разбират от тях. Преди няколко години си бях купил една от 12" версии - 4 ома 100W(говорителя беше чист бас, не широколентов!). Та това "чудо" известно време го ползвах в автомобила, но нещо не свиреше добре. Та един ден реших да сваля магнита на говорителя и да видя колко е височината на бобината. Моето учудване беше голямо когато свалих магнита и измерих, че звуковата бобина има височина точно толкова колкото е височината на магнитния процеп 8O . Та за този на който му е ясно за какво става въпрос няма какво повече да коментирам.

gps

#14 Мнение от gps »

Фреаки ,нито един от изброените от теб говорители не е за кола нито пък са за фрее аир-да работят с обема на целия багажник.Ако си ги сравнявал с елипси пайнер правени в китай(писал съм за това) ясно е че говорител с Fs-80 Hz не може да извади повече бас от говорител с Fs -35-40 Hz .Вземи ги сравни с истински говорители с тяхния размер 8-10-12" и ще разбереш разликата.Ако ми излезеш с аргумента че са евтини-ами то на тяхната цена има бошман кенууд и твм-и които са далеч по-добри.Но тази тема е за караудио форума.А за Божидар-много пъти съм бил в Благоевград по линия на американския университет там.Обикаляли сме с студенти по доста кръчмета ,кафенета и по-баровски заведения.Като вляза в заведение първо обръщам внимание на тонколоните(професионална деформация :D :D ).Любопитен бях дали в благоевградските заведения работят с благоевградски говорители.Отговора е -НЕ!Това са фактите!!!А иначе ти си ги харесвай-проблема си е твой :D .

freaky

#15 Мнение от freaky »

мнения от типа
Кои ти е казал, че говорителите за кола са добри?
ми се струват безсмислени, защото не дават отговори/решения на проблема, а само критика. Интересно ми е защо мислите, че в Благоевград са толкова зле като 2/3 от хората във форума не са инжинери в тази област и не виждам как могат да го преценят.

Аз няма как да знам дали ВКН 09260 става за free air, тъй-като в инфото за тях няма такава информация, а измерването на характеристиките на говорител за 20лв. не ми се струва целесъобразно. Все пак задния багажник на мойта кола - Шкода 120L не е чак толкова голям. Мойте говорители спрямо Boshman звучат по-добре, със ТVM не съм сравнявал. Искам да отбележа, че ВКН 09260 са 6,5" /160мм/, а не 8" - няма как да влезнат. Ако някой има по-добра идея за озвучаване да сподели, а не само да критикува! Ще съм ви благодарен за съветите!

Заключено

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 48 госта