Малко помощ?

Съобщение
Автор
Аватар
stj2000online
има известен опит
има известен опит
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от stj2000online »

Недей да връзваш нищо на обратно заради баса, а намери по-подходящо място на колоните из стаята. От опит го казвам :).

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

поляритет

#3 Мнение от Goro »

Това твърдение съм чувал и друг път. По принцип не трябва да има разлика. Ако заключението ти е вярно, това е много интересно. С нетърпение очаквам и други мнения, но категорично установени.

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#6 Мнение от Fenkiller »

И според мен не трябва да има разлика!
Даже съм озадачен че я намираш и също очаквам коментар и от други хора.
Едва ли чуваш началния фронт толкова точно за да усетиш общото дефазиране на двата канала на 180 градуса!
:roll:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Аватар
Fenkiller
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 683
Регистриран на: Чет Авг 18, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#8 Мнение от Fenkiller »

Моля за изяснение:
Обърнал си кабелите на целите озвучителни тела или само на басовия говорител?
Нещата са коренно различни.
:roll:
Kill with power! DIY ! DIY ! DIY !

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Бас

#9 Мнение от Goro »

Струва ми се че отговора е елементарен. Стоящата вълна обръща минимума си в максимум. Явно помещението се нуждае от акустическа обработка. При твоя приятел няма забележими стоящи вълни. Ето една интересна тема - акустичната обработка на помещението. Тя понякога решава много проблеми.

ND

Re: Малко помощ?

#12 Мнение от ND »

beauty_divine написа:Ако обърна едновременно поляритета на кабелите и на двете си тонколони, мога ли да очаквам промяна в качеството на звука? Има ли значение обратното свързване по-специално за средата и високите, че цял ден си играх и се уморих от проби и слушане :)
Иначе, обратното вързване определено ми оправя баса - очевидно такава ми е акустиката на стаята.

Определено има значение за средите обратното свързване при ОТ позволяващи двойно свързване и тя се изразява в подем или провал
/зависи от схемното решение на филтъра/ в областта на разделителната честота.... при теб най-верятно е провал затова ти се струва,че басите се "изчистват"...... лично за мен тези "акробатики" са недопустими :wink:
ПП Търси друго решение.... промяна в демпването на колоните или друго разположение в помещението..... Успех :D

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

филтър

#14 Мнение от Goro »

Проблема може да е, както казва ND, и във филтъра. При конструирането на 3-лентови колони, често се налага обръщане но предимно на средночестотния говорител.

ND

Re: филтър

#15 Мнение от ND »

Goro написа:Проблема може да е, както казва ND, и във филтъра. При конструирането на 3-лентови колони, често се налага обръщане но предимно на средночестотния говорител.

Тук Жоро е прав , в по-голяма част от филърите особенно на трилентови ОТ и стръмност 12дб/окт нискочестотния драйвер е вързан обратно на поляритета на ср.ч. и в.ч......обръщане на поляритета на баса в този случай води до провал в разд. честота което се възприема като по-изчистено звучене понякога.....респ. по-стегнат и динамичен бас :wink:

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта