Избор на говорители

Съобщение
Автор
Аватар
botor
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Избор на говорители

#1 Мнение от botor »

Искам да си сменя говорителите на колоните, те с размер 6.5" и искам да питам дали Visaton 170s са добър избор спрямо цена/качество
http://www.steadygroup.com/domashni/w170s.html

ND

#2 Мнение от ND »

Добър е ...но да го подменяш така на сляпо.....ами филър?.....акустично оформление?.....тук доста е говорено за това!!!!
Прочети първо малко!!! 8O

Аватар
botor
чете и пита
чете и пита
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от botor »

Ами филтри ще си купя, а що се отнася до кутиите и дали ще паснат не знам, но така или иначе какво друго, чел съм, ясно ми е че хубави колони доста трудно се правят, не мога да отделя толкова време за квалификация, а и пари за сега нямам в изобилие. Искам да си постегна колоните да станат по-прилични и това е за сега, пък след време и повечко учене нещо по-сериозно.

teodor
има известен опит
има известен опит
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Окт 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#4 Мнение от teodor »

@botor Говоритреля наистина е добър , но едва ли ще стане по-добър , ако просто го плеснеш в някаква кутия , дето даже размерите не си и дал :lol: Иди на сайта на Visaton - там има няколко проекта(вкл. филтри конструкция и т.н.) с този говорител. Обърни внимание на ALTO I и АLTO II - нелош краен резултат за бюджетни колонки.
Имай предвид , че не всичко е вярно - някои неща ще се наложи сам да си ги сметнеш (настроиш), ама нали в това е чара на DIY :wink:
.....Aко се чувстваш по-напреднал разгледай TL проекта CHEAP TRICK.... УСПЕХ........ НАЗДРАВЕ
....малко наука отдалечава от вярaта....
....много наука я възвръща......

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта