Честота на срез при ниско честотен филтър

Съобщение
Автор
EXTREMISTA

Честота на срез при ниско честотен филтър

#1 Мнение от EXTREMISTA »

Значи искам да питам за този говорител с тези технически параметри и честотна лента от 30 до 500 херца каква трябва да бъде честотата на срез. Аз мисля да е 400 херца. Нека всеки да си каже мнението.
10х

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#2 Мнение от Sylis »

Каква ти е идеята с него,каде ще свири,ако изобщо може :?
Ако е за вкъщи се откажи от него.В кола може да ти свърши някаква работа,но там пък нямаш грижи за филтъра,понеже стъпалото си има кросовер който ти реже доволно....

п.п. ако все пак ще го правиш за домашен съб честота на срез не по висока от 150 хц,пак по същия начин с кросоверче преди усилвателя,може с фиксирана честота а може и променлива.По твой избор :wink:

Аватар
sound
има опит
има опит
Мнения: 106
Регистриран на: Пет Мар 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

#3 Мнение от sound »

Като начало да ни споделиш повечко за проекта си. Това събуфер ли ще е или озвучително тяло за целия звуков обхват и ако е второто, с какви други говорители ще го комбинираш? За съб 400 Hz е високо, за тонколона може да се окаже, че слизаш под долната гранична честота на средночестотния. Ефектът ще е звук насран и фойерверки, както си го описал с амперметъра :lol:

EXTREMISTA

#5 Мнение от EXTREMISTA »

sound написа:Като начало да ни споделиш повечко за проекта си. Това събуфер ли ще е или озвучително тяло за целия звуков обхват и ако е второто, с какви други говорители ще го комбинираш? За съб 400 Hz е високо, за тонколона може да се окаже, че слизаш под долната гранична честота на средночестотния. Ефектът ще е звук насран и фойерверки, както си го описал с амперметъра :lol:

Значи проекта ми е трилентово озвучително тяло като са бас ще използвам горе посочения говорител, за среди съм си харесал един модел на благоевград - ВКН 10270-11, с честотна лента от 40 до 5000 херца. Все още не съм избрал високочестотен високоговорител. Споделете си мнението

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#6 Мнение от DJ Popa »

Съжалявам , че ще те разочаровам , но проекта ти е направо манджа с грозде :vom: . Автосуб + благоевградски бас за средночестотен=нямам думи просто...

McBright
има опит
има опит
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София/Duisburg.de
Обратна връзка:

#8 Мнение от McBright »

Скромното ми мнение е следното :

1. Всички сме минали (вероятно поне повечето) през годините, когато единственото което ни е вълнувало в дадено узвочително тяло, е била силата с която свири, без оглед качество на звука и тн.
2. За такова настроение е съвсем нормално да се "правят" всякакви колони, с всевъзможни говорители и конфигурации, само и само да се изкара още някой ват от горе. От там следват всякакви комбинации, китайски говорители, български говорители, всичко, което е по-по-най от към харчене на ток :lol:
3. Човече, тук в този форум, първо с право ще те оплюят, че се опитваш да правиш "озвучителни тела", и второ за такъв род "кръчмарски колони" е слабо вероятно да ти се помогне.
4. Ако все пак нямаш пари или желание, да направиш нещо свястно, то един най-обикновен филтър за 10тина лева от пиротска за трилентово озвучително тяло (нека да е Бошман филтъра) ще ти е пре-достатъчен.

Все пак един съвет, не прави такива странни НЕсвирещи тела, че е вредно за слуха. Ако решиш да правиш нещо свястно, във форумът има достатъчно инфо за четене.

Ако пък нямаш пари, отиди и си вземи едно смотано Jamo, поне ще има добър вид, ако не друго.

Ако пък все пак си решил да правиш тая маджа с грозде, ти препоръчвам да не взимаш говорители за кола. Ако все пак държиш и на това, вземи си Хай-саунд от Конрад, поне дават 1г. гаранция.

Иначе принципно за такива "колони" филтрите режат на 0-500хз, 500-5000хз, 5000-20к-22к, обикновено пищялките имат по някой кондензатор по default.

TheChaos

#9 Мнение от TheChaos »

Минал съм по този път и мисля че това не е правилния...
Купуване на говорители.. от всякакъв калибър само и само да дъни силно... минах през сглобяването на 3 тела (2лентово+2-3лентови) и
си Засилил си се по него с страшна сила .. :lol:
В последствие .. много неща ми станаха болезнено ясни..
но резултата е щаиги с посредствен за мен звук...

EXTREMISTA

#10 Мнение от EXTREMISTA »

Значи пределно ясно ми е че този говорител е смятан за двойно резонансна система- един път резонира в кутията и един път в купето на колата, но съм го чувал как свири в кола и се получава един много продължителен и дразнещ резонанс, а същия го тествахме в едно голямо хале с един професионален усилвател и разликата в качеството на звука е голяма, мен лично ме устройва. Разбирам че на мнозина от вас им се струва абсурдно да го комбинирам с български говорител но мен лично много ми хареса начина на звучене (не говоря за мощност), нищо че са български, но не това ми бяха въпросите а горе долу в какви граници съдейки по вашия опит да взема честотата на среза

Sylis
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 661
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 12:00 am
Местоположение: Лясковец (София)
Обратна връзка:

#13 Мнение от Sylis »

lozef написа:
EXTREMISTA написа:Значи пределно ясно ми е че този говорител е смятан за двойно резонансна система- един път резонира в кутията и един път в купето на колата,
8O 8O 8O

и третия път може би в космоса... :roll: :goodman:

Аватар
DJ Popa
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 407
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 1:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#14 Мнение от DJ Popa »

slaff4o написа:Определи си го на звук-по твоя си слух колко да му е сряза,или пък подпри мидБаса-среда,а този си го остави без филтър!


Или най-добре си купи ермомелка , поне като вдига гюрултия ще върши и полезна работа [smilie=to funny.gif]

McBright
има опит
има опит
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 1:00 am
Местоположение: София/Duisburg.de
Обратна връзка:

#15 Мнение от McBright »

Ясно беше, че ще ти се смеят и оплюват.
Принципно събууфер се реже на 50-100 херца, аз смятам че златната среда 60-70 (не е баш среда) е най-добре. (а друг е въпроса аз какво смятам) За трилентово тяло от този "род" можеш да си купиш просто един готов филтър, на пример бошман, и да си спиш спокойно. Няма смисъл на изтрещяла система да слагаш кой знай какви филтри.
Иначе ако искаш нещо точно, то трябва да отидеш да измерят говорителя и посред вече получените данни, като видиш къде започва сериозен спад в чувствителността, там някъдде да се настрои филтъра. Ама това е на магаре златни подкови да слагаш ...

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта