мембрани с различни цветове

Съобщение
Автор
boginia

мембрани с различни цветове

#1 Мнение от boginia »

Много се размислих за темата относно цветовете на мембраните на говорителите, откакто моят откачен :roll: съпруг реши да си прави колони. Разбрах:
1. че ще ми заемат място колкото един гардероб;
2. че трите вида говорители ще са в различен цвят и форма.

На въпроса ми: "Може ли да си поръча говорителите с яркочервен цвят на мембраните ?", за да ми отиват на креслото, той ме изгледа странно :smt119 .

Та да питам може ли мембраните да са оцветени в различни цветове и влияе ли оцветяването на звученето, защото според мен изобщо не влияе, за разлика от неговото мнение.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#2 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Боята не само може да промени звученето, но може направо да унищожи говорителите!

Колкото до червеното ... има и говорители с червен цвят, но я си представи какво ще стане, когато решиш да претапицираш креслото си?
Ще трябва да се пребоядисват, нали?

Решението е следното: колоните отпред могат да са покрити с декоративни решетки с опънат плат в любимия ти десен. А когато съпругът реши да слуша музика, просто ше ги сваля.

Ето как запазих мира и хармонията в семейството ви!

boginia

#3 Мнение от boginia »

Rutcho написа:Боята не само може да промени звученето, но може направо да унищожи говорителите!


То е ясно, че ако боядисам мембраната, звученето ще е друго.
Мъжа ми ми показа говорители с бяла мембрана (различна от сиво-черните).
Искам да разбера дали не е възможно да се направят мембрани с различен цвят или няма търсене на такива.

Gavril Gavrilov

#4 Мнение от Gavril Gavrilov »

Интересен въпрос, който би трябвало да се повдигне на срещите на маркетинг отделите на респективните фирми. Проблема тук, е че хубаво звучащите говорители са скъпи. Следователно, някой явно ще жертва за да си ги закупи. Следователно е готов да жертва и част от естетическата стойност. Тук вече идват съпругите и тъй наречения wife factor, който иде да рече доколко едни колони ще имат (математическия) шанс да заемат място в хола. Обекновено шарените говорители свирят зле, защото компенсират качесво на звука със визия. А все пак какво гоним тук :roll:

А все пак погледнахте ли галерията, според мен там има истински произведения на изкуството!

Аватар
ortho
има опит
има опит
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 1:00 am
Местоположение: Пазарджик
Обратна връзка:

#5 Мнение от ortho »

:D :D :D :D :D

mtzakov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Май 30, 2005 12:00 am
Местоположение: Сливен
Обратна връзка:

#6 Мнение от mtzakov »

Здравейте. Според мен жената е улучила верния форум за разлика от съпруга.

1. че ще ми заемат място колкото един гардероб;
2. че трите вида говорители ще са в различен цвят и форма.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#7 Мнение от Stefan Stefanov »

Жените винаги могат да те накарат да се замислиш заради тяхната (уникална) гледна точка...
Признайте си колко от вас въобще са се сетили, че може да се зададе такъв въпрос!
С това не искам да обидя никого, даже винаги е полезно да има някой около теб, който да ти "разчупи" малко начинът на мислене. Това освобождава творческата енергия.

Gavril Gavrilov

#8 Мнение от Gavril Gavrilov »

Във стая с размерите на килер на стероиди, която деля с двама съквартиранти, разместих всички мебели докато не харесам звука на съб-а. Впоследствие изядох и малкото свободно място, за да го позиционирам в ъгъла и скрих един цял прозорец с бюрото си. Когато показах гордо гениалната си подредба на приятелката ми, тя само измърмори нещо което включваше "всички мъже" и няколко негативни определения.
Просто мислим на различни равнини :wink:

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Ivan Rachev »

sunderaubg написа:Във стая с размерите на килер на стероиди, която деля с двама съквартиранти, разместих всички мебели докато не харесам звука на съб-а. Впоследствие изядох и малкото свободно място, за да го позиционирам в ъгъла и скрих един цял прозорец с бюрото си. Когато показах гордо гениалната си подредба на приятелката ми, тя само измърмори нещо което включваше "всички мъже" и няколко негативни определения.
Просто мислим на различни равнини :wink:


евала :wink:
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Съвет към съпруг

#10 Мнение от Goro »

За да е доволна съпругата, предния панел на колоната-гардероб е трябвало да се направи на панти и когато не свири да се ползва като гардероб или бюфет. Ако е по-голяма може да служи и за скривалище. Съпруга, ако не е подбрал цветовете на говорителите в хармония с цвета на бельото й, трябва да ползва съвета на Ручо.
Ако обаче ще се прави и субвуфер, не трябва да се забравя, че той може да се скрие под леглото и така да има двойно предназначение.
Така Сократ е станал мъдрец.
Изобщо през март месец женското участие е много плодотворно!

Goro
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1105
Регистриран на: Съб Апр 30, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

гардероб

#12 Мнение от Goro »

Жена ти май тайно се е разбрала с фирмата за по-голям гардероб.
Така ни работят жените! Не си единствен.

Ivan Mitev
има опит
има опит
Мнения: 130
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: мембрани с различни цветове

#13 Мнение от Ivan Mitev »

boginia написа:Много се размислих за темата относно цветовете на мембраните на говорителите, откакто моят откачен :roll: съпруг реши да си прави колони

Ей ... жена ми .... не подвеждай хората бе ! Чак гардероб няма да е. Проектите ще ги прави Rutcho. Максимално са оптимизирани. Баса ще е в басхорна, после друг обем за fullrange+super tweeter. Естествено ще е че са различни цветове т.к. единия е Monacor SPP-280, другия Fostex 207E+високочестотен пак фостекс. Някой да не си мисли,че заради креслото ще ги пръсна челно с червен автоспрей..ха-ха !!!

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 11 госта