съраунд колони

Съобщение
Автор
Аватар
ak101
чете
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 1:00 am
Обратна връзка:

съраунд колони

#1 Мнение от ak101 »

как мислите дали ще може да се изработят такива колони http://www.eltax.com/products/salg.php?varenr=10021&serienavn=Symphony&serienavn2=symphony&type=5-pack&item=Symphony&farve=Maple&farve2=maple&produktnavn=Symphony%205-pack и да се включа в 500лв за 580лв ги продават с гаранция
приемам и др предложения за покупка в тоя ценови диапазон
мощност до 100В на канал
ще ги ползвам за музиака и чат пат за дом кино

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#2 Мнение от oceanman »

Всичко може....само на китайците не може конкуренция да направим(в цената) :D Ти непременно ли искаш до 100 вата и колко по-малко не може?качеството няма да е по-малко обаче...

Rado

#3 Мнение от Rado »

Според мен ако се хванеш да ги правиш - по евтино няма да ти излязат. Това е на пръв поглед само. Полезното е че ще понаучиш нещо и винаги ще можеш да ги преработиш ако се наложи.
Аз съм им гледал усилвателите ама за сега се въздържам – китайци –вяра им нямам.
:lol:

Аватар
ak101
чете
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 1:00 am
Обратна връзка:

#4 Мнение от ak101 »

eltax китайци ли са ????? не са ли датски

за ватовете емми ресивърът който съм си избрал е 5х100в то няма да ги пълни колоните в 5.0режим няма но в стерео смятам че ще държи 2х100в консумацията му е 330в

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Инженерите

#8 Мнение от Kiril Kirilov »

Те навсякъде работят "по-умни" от нас инженери (Как само им измери IQ-то, че и нашто много ми е интересно да ме открехнеш!!!), обаче изобщо не им пука да правят реалистичен звук. Така че това не е критерий при тях. Единствено печалбата. Слушал съм фабрични колони до 25 К в лева, обаче нямаше нито една, рисуваща истинско 3D. Аз пък като много тъп инженер имам 2 от 3 опита с напълно истинско 3D , а 3-тият опит още не е завършил...
За домашно кино обаче това не е толкова важно.

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

#9 Мнение от Teodor Gugulanoff »

ASE написа:не се захващаи да си правиш сам озвучителните тела...

И какво, аджеба, дириш ти тук, в този DIY форум ?!?
Моля, пиши всичко друго каквото си искаш, но не обезкуражавай другите да пробват сами нещо да направят.
Изображение

Аватар
ak101
чете
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 1:00 am
Обратна връзка:

#11 Мнение от ak101 »

е убедихте :D ме за сега ще направя 2 трилентови колони х100вата
а после ще му мисля за останалите

приемам предложения като ми се ще някой изпробван проект да ми дадете (сметнат) помещението е около 20 квадрата
Последно промяна от ak101 на Чет Дек 16, 2004 9:11 pm, променено общо 1 път.

Bojo
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 992
Регистриран на: Съб Окт 02, 2004 12:00 am
Местоположение: София / Прага
Обратна връзка:

#12 Мнение от Bojo »

Приятелю, не съм ги слушал тези ЕЛТАКси и конкретно мнение не мога да ти дам, но само ще ти кажа, че другите са прави - с евтините китайски изделия не ценово не можеш да ги пребориш, но до сега не съм чул нещо евтино да свири добре. В по-високия ценови клас нещата стоят по-иначе - можеш, и то на половин, а дори и на по-ниска цена да си направиш сам добре свирещи колони. А малките ТЛ на Кирилов мога да ги сравнявам само с "дървения говорител киснат в саке" на JVC но те струват (верно, че с уредбичката - УС+ЦД+Радио) 1200лв!

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#13 Мнение от oceanman »

Да не говорим,че един качествен монитор със Excel SEAS ,или Scan Speak се получава нещо под 1000 лева докато на запад е хиляди долари...Това което го правя в момента,Sonus faber сигурно ще го продава за над 5000$!!!!!!!!,Или проекта на Аудиомен,или на Божо...Във високия клас със сигурност няма да имаме конкуренция в съотношение цена-качество...А тези,които слушахме,и които правим конвертора знаят за що иде реч... :D :) Аз лично направих едни колончици,които направо сразиха един притежател на Елтакс...и му излезе под 100 лева...А другия си го беше яд,че си е взел Джамо Класик 8!!!!.Вярно,бяха малки,само 40 вата,но присъствието,което създадоха,направо потресе и мен самия...Дори(не се смейте)само защото не подходих сериозно към тези колонки Ексела свиреше по-добре :D :wink: Говорителчето е ТВМ АРХ-130...Ако някой не го е пробвал,нека да побърза и да се удиви на невероятното присъствие,което той създава.За мен е най-добрия говорител на ТВМ...Но не става за ТЛ,тъй,че е извън интереса ми засега...Но ако някой се интересува мога да дам размери на конструкцията....
И смятам да помогнем на човека ,кой с каквото може...Имате ли предложения...И искам да го попитам има ли нещо против колоните му да са 4 омови,с предупреждението,че 8 омовите са меко казано по-добри за усилвателя...

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#14 Мнение от oceanman »

Може ди наистина хората тук слушат стерео,но аз съм и твърд киноман...Съжалявам,че досега не сте ми слушали киното в действие...Моя подход към киното е много сериозен и ще се опитам да ти помогна и със всички колони..Само за активното стъпсло трябва да помолиш някой друг,че по електроника знанията ми са твърде оскъдни :oops: :oops:
Имаш ли предпочитания и ограничения в размерите,и всичко ли искаш да ти е 100 вата и нагоре...За 20 квадрата това не е задължително,ако не си решил да събаряш блока...И на Елтакс електроника не купувай...под никакъв предлог!!!!Ужасно са зле...Пиши ми на лична ако искаш,или тук...Другите също ще ти помагат... :wink:

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

#15 Мнение от oceanman »

А за Елтакс,наистина имат доста сполучливи модели,фирмата по принцип е датска и работят малко като Джамо...Тези модели не са лоши,но ти ще имаш по-хубави,и най-вашното,направени от теб и отношението ти към материята коренно ще се промени...Уверявам те...Но няма да е лесно...Избери си сам пътя...

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта