Devialet Silver Phantom

Съобщение
Автор
Иво
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 22, 2013 1:41 am
Обратна връзка:

Devialet Silver Phantom

#1 Мнение от Иво »

Днес бях уж да си купувам нови колони, но нямах достатъно инфо и ми препоръчаха да си донеса усилвателя да пробваме колоните с него. За това съм пуснал друга тема.

Слушах тези колони и бяха невероятно готини, но имаха доста бъгове, дори като бях там музиката накъсваше от време на време, но иначе като свиреха, свитреха супер добре.

Някой има ли опит с тях? Как е ашето изживяване с тях, проблемите които имах аз имате ли и вие? Колко често се случват? Аз слушам музика само от дигитални източници и стриим услуги, така че тези пасват перфектно. Мога директно от мак да стриимвам по аир плаз, така че дори не ми трябва и кабел, ако работи както трябва :).

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Devialet Silver Phantom

#2 Мнение от Stefan Stefanov »

Мисля, че тук обсъждаме сериозни неща.
И какво е това "изживяване"? Аман от модерни маркетингови простотии!
Някои се изживяват като нещо, което не са и няма никога да бъдат.

Иво
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 22, 2013 1:41 am
Обратна връзка:

Re: Devialet Silver Phantom

#3 Мнение от Иво »

Ами на мен звука ми хареса. Но определено има бъгове и проблеми. Дори за 1 час в който тествах, прекъсваше всяка втора песен, имаше проблеми с усилването и намаляването. Ако някой ги има и може да споедели в реални условия как се държат би ми помогнало да си представя дали биха доставяли удоволствие.

И също изглеждат невероятно:
https://www.hifi.nl/gfx/20150820165505_ ... ingBig.jpg

Sasho Tashov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 252
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 12:00 am
Местоположение: Кюстендил
Обратна връзка:

Re: Devialet Silver Phantom

#4 Мнение от Sasho Tashov »

Фокусирай се върху основната причина едни колини да бъдат създадени- ДА СВИРЯТ. Всичко друго е бонус към това. Поразпитай и ако имаш време и желание обиколи и послушай, къде в магазини, къде на гости на членовете форума. Нямаш ли база как трябва и биха могли да звучат едни добри озвучителни тела рискуваш да платиш данък глупост. След като изчистиш този въпрос много по-лесно ще можеш да харесаш продукт, че защо и да не си направиш такъв...

Иво
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 22, 2013 1:41 am
Обратна връзка:

Re: Devialet Silver Phantom

#5 Мнение от Иво »

Такса глупост съм плащал вече много пъти, явно все още не съм се научил.

Чух тези колони, защото беше много сложно да си взема нормални. Дори в магазина не бяха сигурно дали усилвателят ми е достатъчен. Усулвателя го взех понеже исках само един кабел от компютъра.
Явно тук няма много опит с този тип говорители. Утре ще пробам и B&O A9, за мен е важно лесно, само с един кабел или най добре без кабел да мога да стриимвам музика от Apple Music.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Devialet Silver Phantom

#6 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Иво написа: Явно тук няма много опит с този тип говорители.
Така си е.
Такива озвучителни тела се обсъждат във форуми за интериорен дизайн.
Лично мен като и като дизайн въобще не ми допадат - приличат на някакви цокала.
Преди две-три години имах и "удовоствието" да ги чуя - посредствен звук във всяко едно отношение.
От теб разбирам и това, че са бъгливи - французите са пословично невежи, що се отнася за софтуер или фърмуер.
Не виждам какъв проблем има да си вземеш "нормални" тонколони, можеш ли да обясниш?

Иво
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Яну 22, 2013 1:41 am
Обратна връзка:

Re: Devialet Silver Phantom

#7 Мнение от Иво »

Да погледни темата ми за това:

http://www.bgaudio.org/forums/viewtopic ... 40&t=26274

Основният проблем е че в магазина искат да занеса всичко което имам. Усилвател и захранване, за да тестваме на място с нещата. И не могат да ми дадът конкретен отговор дали колони които имат там биха работили.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Devialet Silver Phantom

#8 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Значи не си попаднал в правилния магазин.
Нека по-добре продължим в другата тема.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Devialet Silver Phantom

#9 Мнение от Rumen Suvandjiev »

Преди всичко, при положение, че разполагаш с усилвател, не са ти необходими активни озвучителни тела.
И двата модела, които си споменал, са активни (т.е. имат си усилватели вътре в тях).
На теб ти трябват пасивни (обикновени) озвучителни тела със сравнително добра чувствителност, по възможност 4 Ома.
Къде смяташ да ги разположиш - върху бюро или на пода?
От конкретно място ли ще се слушат или искаш да имаш добра звукова картина в цялата стая?

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта