Нов гъдел.

Съобщение
Автор
Аватар
mitakaaa7
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 12:00 am
Местоположение: Софиа
Обратна връзка:

Нов гъдел.

#1 Мнение от mitakaaa7 »

Преди няколко години за работното си място автосервиз спретнах проекта на widowmaker за тл с Визатон w130s. Голям кеф.След време замених фрс-а с среди и високи на слух и така до днес радва ухото. Сега смених халето с по-голямо около 300м2 с височина 7м и вече топлия бас на Визатоните се долавя само на няколко метра от тях. На всичко отгоре съседното хале е дърводелна.Отлични предпставки за нещо ново. И въпреки ,че говорим за сервиз очаквам вашите идеи и предложения.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нов гъдел.

#2 Мнение от Kiril Kirilov »

Ще ти трябва система за озвучаване на открито (общо взето), в която да вкараш повече мощност и ако е с хорни озвучителни тела, може да се справиш с дърводелната... :)

Но все пак зависи докъде искаш да стигнеш...

Аватар
mitakaaa7
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 12:00 am
Местоположение: Софиа
Обратна връзка:

Re: Нов гъдел.

#3 Мнение от mitakaaa7 »

За хорни още съм "малък". Оглеждам готовите китове в сайта на Визатон. ALTO 3 C и STARLET, като впечатления от тях имам само от W200S и който аз лично харесвам. Тук обаче съм предубеден за w100s за среда без да съм го чувал, защото отлично познавам по-големият W130S и за мен той има кошмарни среди. Също видях VIB2000GF без да имам представа как звучи. А в този двулентов ред на мисли дали да заложа на AL 200 с подходяща пищялка?

Аватар
mitakaaa7
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 12:00 am
Местоположение: Софиа
Обратна връзка:

Re: Нов гъдел.

#4 Мнение от mitakaaa7 »

Купих два броя Visaton w200s на 8 ома и два броя Visaton dt94 на 8 ома. Въпросът ми е какъв е оптималният обем за басовите без големи групови закъснения и съответния фазоинвертор? И какъв средночестотен да използвам или да купирам Starlet?

Аватар
mitakaaa7
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 12:00 am
Местоположение: Софиа
Обратна връзка:

Re: Нов гъдел.

#5 Мнение от mitakaaa7 »

След като направих сухи опити с DT94 стана ясно че това не е моята пищялка. Имайки два броя свободни W200S си мисля , че VOX 200 LIGHT ще е по-добър избор. Някой има ли впечатления от този вариант или препоръки за друг Visaton проект?

Аватар
mitakaaa7
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 12:00 am
Местоположение: Софиа
Обратна връзка:

Re: Нов гъдел.

#6 Мнение от mitakaaa7 »

Това е окончателният избор на говорители. На схемата четери омовия е грешка. Средночестотните са 2бр. W100S. Моля за съдействие и коментар относно схемата на филтъра.
Прикачени файлове
image-0-02-05-b9b0f1f38c6dedb200ad359172ca88f37c72538e10e5270d7010e849812f45ef-V.jpg

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Нов гъдел.

#7 Мнение от Kiril Kirilov »

mitakaaa7 написа:Това е окончателният избор на говорители. ... Моля за съдействие и коментар относно схемата на филтъра.
Това е съвсем сериозен коментар относно схемата. Най-малкото с усилията, които съм хвърлил за превода на статията, която е 1000 ‰ валидна в твоя случай и не бива да разчиташ повече на чуждо мнение, освен ако не е наживо и на място, където си конструирал озвучителното тяло.

Защо повечето озвучителни тела звучат като такива?

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта