Проект с Peerless HDS-164NOMEX или...

Съобщение
Автор
Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Проект с Peerless HDS-164NOMEX или...

#1 Мнение от npn »

Реших да започна нов проект и естествено стигнах до големия въпрос, какви да са говорителите. Ровене, четене, който е минал по този път, знае, за какво става дума. Дилема, след след дилема, мъка. Така се стигна до мидбасът на Peerless - HDS-164NOMEX - https://loudspeakerfreaks.com/Product.a ... ct_ID=4291 . На думи, богат и детайлен звук, но въпреки това, ще сондирам мнение и се надявам, някой да е чувал този говорител и да сподели, субективните си впечатления. По принцип, търся детайлен звук, с добро отзвучаване на ударните и струнните инструменти, без агресия в средночестотния диапазон.
Както казах, има дилема, затова ще споделя и другия драйвер, към който съм се ориентирал. Това е Seas Prestige U18RNX/P 6.5'' woofer - https://loudspeakerfreaks.com/Product.a ... ct_ID=7858

Моля за мнение хора, които са имали възможност да чуят, някой или и двата драйвера.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект с Peerless HDS-164NOMEX или...

#2 Мнение от Veselin Krachunov »

Това е Говорителят: W18E001, а това е Колоната: Seas THOR за тебе!
Ако всичко е перфектно изпълнено и не са пестени средства за хубави елементи на филтъра, гарантирано ще се ИЗКЪРТИШ от звуци и детайли. Ефектът от едночасово слушане е като да си средно-пиян...
Единствените недостатъци са високата цена и ниската чувствителност (86 db/W 1m), но с мощен и качествен усилвател (~240W), и ако не се обръща внимание на първото, направо си в джаза, че и отвъд него :)
Ако идваше по-често към София, до скоро дори можеше да чуеш на място.

Полипропиленовата мембрана на U18RNX/P хич не ми вдъхва доверие... Не че магнезиевата си няма своите трески за дялане. Абе хартията си е най-доброто, но и магнезий с малко трикове става.
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Проект с Peerless HDS-164NOMEX или...

#3 Мнение от npn »

Още помня, посещението до твоето приятелче, с яката система :D Да, тези говорители свирят, но цената надхвърля бюджета ми.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Проект с Peerless HDS-164NOMEX или...

#4 Мнение от npn »

В крайна сметка, говорителя няма да е нито един от двата посочени. Спрях се на Vifa PL18WO 09 - 08
http://www.falconacoustics.co.uk/drive- ... oofer.html. Как да се стърпя, при подобна реклама, "One of the real classic woofers of all time, a long-time favourite of speaker builders all over the world,"
За ВЧ се спрях на SEAS 27TDFC H1189-06, не само заради марката, но и поради възможността, да бъде срязан, на 1600-1800 херца, което го прави идеален партньор на вифата. http://www.seas.no/index.php?option=com ... Itemid=462
Очаквам доставка.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Проект с Peerless HDS-164NOMEX или...

#5 Мнение от npn »

Тонколоните са завършени и съм много доволен от резултата. Филтрите са настроени на слух, 2-ри ред за баса и първи за пищялката, обем 18 литра, заден двоен басрефлекс, физическо сфазиране на драйверите, минимално демпфане. Особено съм впечатлен от пищялката. Високите ги има там, където трябва да ги има. Не се получи, срязването на 1600 херца. Просто не звучи добре, с точно тези драйвери. Финишът е тип "Хеви метъл" и се получи случайно, при поредния експеримент. Три слоя черен мат + три слоя перлен лак.
Сега големия ми дерт са стойките, които ще са правени. Предложете проект за стойки, с височина 50см.
Прикачени файлове
20160514_203249.jpg
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Аватар
oceanman
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1267
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Проект с Peerless HDS-164NOMEX или...

#6 Мнение от oceanman »

С повече от година закъснение :oops:
Очаквано добър избор на PL18. Изненади там няма. Хубав звук.
Изненада щеше да е ако беше взел HDS164. За мен лидер като цена качество в този ценови диапазон. Неочаквано огромна динамика, мащабна сцена, прекрасен темброви баланс, "мигновенна" реакция. Дори на моменти се опитва да конкурира илюминаторите ми...
Все пак-радвай се на колонките, читави драйвери, грамотна конструкция и хубав резултат.

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Проект с Peerless HDS-164NOMEX или...

#7 Мнение от npn »

Моето акустично оформление е малко нестандартно. При изработката на кутията, не съм гледал, никакви световно известни проекти и подобни готови неща. Ако си чувал PL18 в букшелф оформление с един басрефлекс, значи не си чул нищо от това, което може драйверът в ниския диапазон 34-100 херца :wink: Аз ползвам 2 различни порта. Басите са равномерни в целия диапазон, нещо което много ме радва, защото за първи път го постигнах с този драйвер. Той просто свири. Мащабът на сцената е потресаващ, ударните инструменти, звучат като ударни, вокалите звучат естествено. Проектът надмина, всичките ми очаквания. Здраве и живот, може и HDS164 да пробвам. Благодаря, мнението ти беше важно за мен!
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта