T/S параметри, Audiotester

Съобщение
Автор
emosms
чете
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Фев 06, 2016 12:33 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

T/S параметри, Audiotester

#1 Мнение от emosms »

Здравейте,

Някой има ли впечатления от работа със следната програма: не ми дава да постна линк

За съжаление нямам хубав волтметър, за да мина през процедурата ръчно, или да калибровам звуковата карта.
Трябват ми ориентировъчни параметри за да сметна кутии на 2 бр. широколентови ламар 10''.

Мисля че започнах да се ориентирам. Но имам проблем да взема 2 последователни измервания, не съм я разучил добре от вчера.
Последно разбрах, че графиките се влачат в квадратчето с измерванията

Това е схемата на свързване:не ми дава да постна линк
Изкарах някаква диаграма, но тр. да закрепя говорителя по-добре при измерване:не ми дава да постна линк
Ето тук трябва да се влачат графиките (май) и после да си го сметне програмата :D
само че доста объркващо е направена смяната на отделните графики


Засега бях решил да са 40 литра кутии. Но, все пак искам да направя симулация с T/S параметри, за да предпазя говорителите и да не правя излишно големи кутии.

Макар че по-скоро очаквам, че говорителите ще изискват над 40 литра за оптимален честотен отговор.
Измерих движението на мембраната с шублер (+-3mm), без да натискам докрай, и това ще приема за Xmax.
Сравнително голям хартиен конус, макар и евтин, говорителя ще е ок.

За ниските, всъщност замислям трето ОТ - субуфер.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: T/S параметри, Audiotester

#2 Мнение от Kiril Kirilov »

А какви са фабрично предоставените T/S параметри на говорителите? Можеш да кажеш модела кой е.

И имай предвид, че T/S параметрите вкарани в такава симулация ще ти дадат идея как ще се държи озвучителното тяло в ниския диапазон (около баса).

Ако с много превишиш обема например, надявайки се да постигнеш по-нисък бас (често допускана грешка от алчност за бас), може да се получава значително превишаване на Xmax на драйвера и както в случая ще ползваш широколентов, всичко останало освен баса ще звучи модулирано от него (доплеров ефект), особено високите - т.е., няма да има фокус, сцена и т.н.

Мисля, че тази статия може да ти бъде много полезна:

http://bgaudio.org/modules.php?name=New ... icle&sid=3

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта