Exproject Competence 10.8

Съобщение
Автор
Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Exproject Competence 10.8

#1 Мнение от kromuilis »

Здравейте,
ето с какво се занимавах по време на, и малко след празниците:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Всъщност единственото с което мога да се похваля като направа от моя страна са кутиите. Останалото е изпълнение на готовия проект.
Сега остава да им сложа някаква хубава вата, (събирах ги през уикенда и нямаше кога да купувам) както и да оправя туй онуй по разположеението на елементите във филтъра (малко ги сгъчках). Пусто нетърпение, винаги ме изпържва на финалната права, точно когато бързането е най-вредно. :)
Но този път фурнира ми се получи най-добре от всякога до сега, а и с лака стана прекрасен финиш, надявам се да се вижда добре на снимките.
От мен добавих само малко още в дебелините на стените на кутиите, по 40мм станаха. 2 слоя пдч и отгоре 4мм mdf под фурнира. 52кг излезе едната. (Споменавам го, като все пак едно от важните качества в аудиото.)
За звука още не мога да кажа много, имат наистина хубава сцена. За сега смятам да послушам седмица две, после ще видим.
Приятна вечер на всички!

п.п.
Ето линк към проекта:
http://exproject-bg.com/index.php?id=658

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Exproject Competence 10.8

#2 Мнение от Nanko Rusev »

Супер са станали, Краси, браво. Много ми харесва предния панел!

Сега остава да им направиш и отговарящи стойки :)

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Exproject Competence 10.8

#3 Мнение от kromuilis »

Ами всъщност предният панел е така уформен заради известен практичен замисъл за поставяне на предпазни решетки. Вкъщи имаме котка, която много обича високоговорителите.
Ето как изглеждат с решетките, подсилени под плата с градинска оградна мрежа от Бриколаж:
Изображение
Оправихме и филтрите с един приятел. В началото изглеждаха ето така:
Изображение
Изображение
А сега са ето така:
Изображение
Изображение
Струваше си заниманието, сега средите и високите звучат много по отворено и естествено. Направих и настройка на ватата, ниските също станаха много приятни.
Получи се наистина висококласна трилентова система, която дава отлична представа за записа и истински вълнуващо преживяване от музиката.
Няма да се впускам в подробни хвалебствия, общо взето написаното от продавачите на кита е вярно. Много добро тембрално напасване. Маалко ми потъва високият бас, свикнал съм да го чувам по-изявено, но така конструираните озвучителни тела са просто прекрасни за джаз рок фюжън и хеви метъл.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта