Съдействие за ELAC EL 135 II

Съобщение
Автор
d.ivanow
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 6:01 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Съдействие за ELAC EL 135 II

#1 Мнение от d.ivanow »

Здравейте колеги! На кратко, интересувам се от следните Озвучителни Тела - ELAC EL 135 II. От няколко дни търся информация заслужава ли си закупуването им, но не намирам. Моля, ако някой има опит или допир до този модел да сподели.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съдействие за ELAC EL 135 II

#2 Мнение от Kiril Kirilov »

Прсто е задължително да ги слушаш, преди да ги купиш!
Никакво извинение не оправдава покупката им по картинка.
Личното ми мнение е, че не си заслужава, но вероятно изборът ти клони към предопределен по бюджетни причини.

d.ivanow
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 6:01 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Съдействие за ELAC EL 135 II

#3 Мнение от d.ivanow »

Ясно е, че ще се чуят преди да се вземат колега, но при положение, че са на 350км разстояние от мен е логично да запитам знаещите и можещите дали си заслужава да се изминат едни километри за едно прослушване, все пак е разход.
Отворен съм и за други предложения. Причината да се спра на този модел, е че на външен вид са непокътнати, добре пазени и се твърди, че и на звук са така(това ще се установи в процес на прослушване).

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съдействие за ELAC EL 135 II

#4 Мнение от kromuilis »

Харесването на звука е въпрос на лични критерии, опит и предпочитания.
Адски несериозно ще бъде някой да поеме отговорността да те насочи към покупка или да те предпази, понеже никой не знае какво ти харесва на теб по-добре, от самият теб.
Има и друго. В аудиото, често биваме излъгани, пристрастни или по някакъв начин предубедени. Почти винаги, когато някой си купува нещо новичко, той гледа на него от към добрите му страни и е склонен да го хвали.
А пък от друга страна, всеки аудиофен изминава различно дълъг и труден път, преди да разбере какво е всъщност истинският звук за него.
Честно казано нямам представа що за тонколони са тези, но ако желанието ти да ги купиш не се базира единствено на цената, значи може би си заслужава да се попътува. Ако не друго, поне заради личните впечатления които ще добиеш.

d.ivanow
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 6:01 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Съдействие за ELAC EL 135 II

#5 Мнение от d.ivanow »

В случая не цената е определящия фактор а комплекс от всичко. Добра цена, добър външен вид, на визия ми допадат. Интересувам се от добра звукова сцена, меки среди и високи приятен, а не дрънчащ бас.
Възнамерявам да мина да ги чуя и ако ми харесат да ги прибирам. Искам да събера отзиви от знаещи, ясно ми е, че имаме различен вкус, но питам са основни неща, като хора които се занимават с музика мисля ще имате доста по добри познания от мен.

Аватар
npn
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 560
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Съдействие за ELAC EL 135 II

#6 Мнение от npn »

Куполните среди, са голям риск! Повечето крякат ужасно.
Орлите летят сами. Овцете се движат на куп.

d.ivanow
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 6:01 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Съдействие за ELAC EL 135 II

#7 Мнение от d.ivanow »

Ето точно за това говоря, от такава информация се нуждая. Благодаря.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съдействие за ELAC EL 135 II

#8 Мнение от kromuilis »

Е, добре, аз също считам, че средите трябва да се възпроизвеждат от възможно по голяма мембрана, заради по-добрата мащабност на инструментите, или там по-добро присъствие да речем.
Но, крякането е субективно усещане, още повече пък ако говорим по принцип, а не за конкретно електроакустично решение.
Така че, горенаписаното, всъщност каква информация носи в конкретния случай!?
Всичко е въпрос на концепция, говорители, филтри, напасване.

Аватар
Kiril Kirilov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1506
Регистриран на: Пет Юли 30, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съдействие за ELAC EL 135 II

#9 Мнение от Kiril Kirilov »

d.ivanow написа:Ето точно за това говоря, от такава информация се нуждая. Благодаря.
Горе, в началото ти написах:
Kiril Kirilov написа:...Личното ми мнение е, че не си заслужава...
d.ivanow написа:...Причината да се спра на този модел, е че на външен вид са непокътнати, добре пазени и се твърди, че и на звук са така....
От изброените аргументи нито един не е на фокус към звученето, освен твърдението на трета страна, което в случая не е аргумент...
d.ivanow написа:В случая не цената е определящия фактор а комплекс от всичко. Добра цена, добър външен вид, на визия ми допадат...
Тук важи същото... Мисля, че ако огледаш внимателно мненията, ще видиш, че се стремиш да получиш одобрение, а не информация.

По правилно би било да подходиш сериозно към намерението да имаш озвучителни тела и да си направиш или избереш такива, които са построени с тази мисъл предимно: Да свирят !

Поздрави

d.ivanow
чете
Мнения: 11
Регистриран на: Пон Юли 22, 2013 6:01 pm
Местоположение: Varna
Обратна връзка:

Re: Съдействие за ELAC EL 135 II

#10 Мнение от d.ivanow »

Благодаря на помогналите. Развитие по въпроса има. Ходих, видях и чух. Допаднаха ми на звук и съответно ги закупих.
Към колегата Kiril Kirilov - Виждам, че сте вещ в нещата, но аз нямам вашите познания(Имам в друга област и бих помогнал по всяко време) и ако ги имах може би нямаше да питам. Не търся одобрения, решения мага да вземам и то добре. Въпроса ми бе насочен към хората който притежават и са слушали този модел ОТ. Вие чувал ли сте ги на живо?
Сега остава да имам време да ги слушам, че последните нямам време и да се избръсна :D

Ще имам и други въпроси, но по натам.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта