препоръчайте ми кутия

Съобщение
Автор
Аватар
dirtyboy
чете и пита
чете и пита
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 12:00 am
Обратна връзка:

препоръчайте ми кутия

#1 Мнение от dirtyboy »

не знам дали тази тема е за тука за което се извинявам на всички главни лица но предпочетох да бъде тука понеже целия народ посещава точно този раздел на форума а именно
LOUDSPEAKER DIY
МОЛЯ ви не ми трийте темата
говорителя си е говорител
8) 8)
сега съвсем искренно и лично
първо искам да се извиня на всички USERS които съм ги притеснявал
с моите въпроси които една част бяха доста тъпи :oops:
но човек се учи от грешките си
сега по същество закупих си за колата басов говорител на който прилагам PDF файл (не можете да си представите колко дни и нощи не съм спал докато го изнамеря)
и доста време няма да мога да я монтирам в колата поради ред други причини и си я ползвам в нас
http://free.hit.bg/maddoktor/TRD1189_TS_W1201.pdf
кутията която ми дадоха с говорителя е от МДФ с обем 60 литра няколко пъти по голяма от необходимото както е в файла
тръбата и тя е по голяма в диаметър и по дълга (естествено)
ниските са трепач но паднат ли под 30 Херца качеството пада доста ниско, чуват се странни звуци при най-ниските под 30 херца
аз съм почитател на по дълбокоят бас който се подвизава в черното , и някои техно изпълнения и подобни други жанрове
и го постигам дайте предложения за каква конструкция да си го ползвам сега е басс-рефлекс
стаята ми е : 4 на 4 на 2,6 метра и стъпалото ми е 100 ватово с активен кросовер и му зимам душичката при почти максимално
което е много странно като се има предвид че говорителя му дават 500 вата номинална мощ.
готов съм да си сглобя кутия която може да не е удачна за говорителя но пък е по добра от басс-рефлекса
говоря за :хорна , тл , 6th bandpass ,4th bandpass или всякакви други подобни имена понеже не ги знам (пак тъпо) :oops:
не на празно споменавам ТЛ понеже един пич направил две кутии едната бас-рефлекс а другата произволна ТЛ и останал доволен от ТЛ
помагайте с каквото можете

gps

#2 Мнение от gps »

Произволна ТЛ 8O 8O 8O !!!Това е уникален и чисто български принос към световното аудиофилско движение :D След като в нета е пълно с инфо как се смятат разни типове колони (че и калкулатори има!) да прави някой нещо произволно е меко казано тъпо :evil: Мисля че го знам кой е тоя "титан на аудиото" :wink: :D Ако някой ти е изтрил темите то е защото НЕ ЧЕТЕШ!Инфо по въпросите които те интересуват има колкото искаш,програми за изчисление на кутии също!!!Никой не иска да те лиши от удоволствието САМ да си сметнеш кутията и да качиш инфо тук :wink: !

Аватар
Dreamer
има известен опит
има известен опит
Мнения: 117
Регистриран на: Нед Авг 22, 2004 12:00 am
Обратна връзка:

#3 Мнение от Dreamer »

аз искам само да отбележа, че не е задължително един говорител след като издържа 500 вата електрически, да издържа 500 вата механично. т.е. ти може и да не успееш да го изгориш, ама може да му "счупиш" мембранката:)

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта