НЧ говорител 75гдн

Съобщение
Автор
I.Ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 10:15 pm
Местоположение: Тутракан
Обратна връзка:

НЧ говорител 75гдн

#1 Мнение от I.Ivanov »

Здравейте,
Днес реших да слушам малко музика. Колоните ми са Радиотехника с-90. След 2-3 минути взе да се чува стържене от единия НЧ говорител. Смъкнах го и пак го пробвах - все същата работа. Отвих магнита и какво да видя - част от намотката се е развила и стърже в магнита. Вкарах я в каналчето от където е изляза и там дойте другия проблем -не се събира 8O . Остава около 1 см тел. Дайте някакви идеи как мога да го оправя. Аз мислех да отрежа телта и да я запоя, но не знам как ще стане и дали няма да стърже.... :?
IMG_20120409_160630.jpg
IMG_20120409_160622.jpg
Снимките са много лошо качество, за което се извинявам, но се вижда за какво става въпрос.

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: НЧ говорител 75гдн

#2 Мнение от DRGeorgiev »

Нищо не можеш да направиш ти! В твоя случай бих оставил говорителя при специалист! Препоръчвам ти, да оставиш за ремонт и двата НЧ говорители, да им пренавият на ново звуковите бобини да станат еднакви!

I.Ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 10:15 pm
Местоположение: Тутракан
Обратна връзка:

Re: НЧ говорител 75гдн

#3 Мнение от I.Ivanov »

В случая и аз мислех това. Имам три такива говорителя. Два на радиотехниките ми и още един който е в суб-бас. В момента само единия работи нормално. На единия му е развита телта, а другия като го усилиш малко повече и "дрънчи".. Може ли да ме посъветвате на кого да ги оставя трите говорителя. Горе-долу колко ще ми струва да пренавия говорителите?

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: НЧ говорител 75гдн

#4 Мнение от DRGeorgiev »

Ето тези два номера, са на добър специалист в тази област 0899 867 140
0879 857 140 Радостин Атанасов.

plamenz
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 6:34 pm
Местоположение: Bulgaria
Обратна връзка:

Re: НЧ говорител 75гдн

#5 Мнение от plamenz »

Привет и от мен.
Тази сутрин и мен ме сполетя бедата.Единя бас взе да "скърца" и като отворих тонколата ето какво се оказа.
Питането ми е , имали оправия това или не? Предполагам и на другата колона е същото , не смея да отворя да погледна.
Какво мога да сложа нещо евтино и което го има по магазините и да се купи веднага.( това в смисъл че говорителите ми подлежат на ремонт)
Какъв избор имам ако не подлежат на ремонт , евтино,скъпо и компромисни варианти.(понеже го взимам "уж" временно че не разполагам с достатъчно пари сега и с надеждата че по нататъка ще взема нещо прилично )

Не бях чувал досега за този форум , но това беше наи-новото като информация което ми показа Гугъл

Ще се радвам на всяка една помощ че без музика не се живее
Прикачени файлове
DSC02032басс75гдн.jpg

I.Ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 22
Регистриран на: Сря Окт 19, 2011 10:15 pm
Местоположение: Тутракан
Обратна връзка:

Re: НЧ говорител 75гдн

#6 Мнение от I.Ivanov »

Имах малко свободно време и най-накрая се реших да се хвана да го оправя този говорител. Отрязах проводника и развих един оборот за да може да ги сместя двата края на проводника един до друг. Запоих ги! Гледах колкото може по фино да е. Ходих и купих лак, продавача каза, че е и термоустойчив. Лакирах го и го оставих да засъхне повече от 24 часа. Огънах съвсем леко шпулата, понеже нали беше леко смачкана. Изчистих магнита с хартия отвътре и доста мръсотия излезе. Хванах се да центрирам магнита. Сглобих го и го пуснах. Та той взе да се чува по добре от другия. Пуснах говорителите на 15херца за да чуя дали стърже. На по-ниски нива "здравия" говорител стърже съвсем леко. Сега мисля да отворя и "здравия" да го почистя. Трябва и да се хвана да доцентрирам ремонтирания говорител, че при по-голям ход на мембраната стърже.

plamenz написа: ...че без музика не се живее..
И аз имам същия проблем с другия говорител, който седи в суб-баса. Аз купих нова гънка от тук ,но е малко по-голяма и не пасва много добре. Поради тази причина аз не можах да я залепя добре. Все пак ми беше първото лепене на гънка. Сега ще си купя нова и ще гледам я залепя по-добре. Имай предвид, че не е лесно, поне на мен не ми беше много лесно. Ако я залепиш накриво ще започне да стърже вътре в магнита и няма да се чува добре.

А твоя говорител от какви колони е?

plamenz
чете
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 6:34 pm
Местоположение: Bulgaria
Обратна връзка:

Re: НЧ говорител 75гдн

#7 Мнение от plamenz »

Привет
Благодаря за инфото , не мисля че ще мога да се справя сам :(
Ето от тази колона е - Radiotehnika S90 , извинявам се за снимката , от GSM-а е
Прикачени файлове
DSC02033colons90.jpg

bilar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 2:25 pm
Местоположение: Девин
Обратна връзка:

Re: НЧ говорител 75гдн

#8 Мнение от bilar »

Обръщате го на чат :mrgreen: ,Разбира се че може да се поправят говорителите, сменят се гънките, с определените за целта рез. части и лепила, поизмерват се параметрите след поразработка, и , ако се направи от човек специалист, разлика ще се усети само с лабораторна апаратура, на слух ще е почти незабележима :) Мога да свърша работата, пишете моля едно лично, да не пълним излишно форума :|
Induktors
induktor soft."T/S" parameters
0885 067 687
0878 627 135
Fixing speakers.

bilar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 2:25 pm
Местоположение: Девин
Обратна връзка:

Re: НЧ говорител 75гдн

#9 Мнение от bilar »

Що стана с говорителите?Поправи ли ги някой?Пишете за повреди, а за ремонта :lol: -пълно информ. затъмнение :)
Induktors
induktor soft."T/S" parameters
0885 067 687
0878 627 135
Fixing speakers.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта