ОТ с Pioneer TS-E176C

Съобщение
Автор
Аватар
despotov
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 17, 2007 12:00 am
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

ОТ с Pioneer TS-E176C

#1 Мнение от despotov »

Всичко започна с това, че от години ми залежава един кар комплект Pioneer TS-E176C.В началото идеята беше за създаване на непретенциозно озвучително тяло.Басчето се оказа доста равно до 2,5к.Високочестотния е неодимов и има пикче на 16к.
pioneer.png
Материала е пдч 18мм.Slaff помогна с измерването и схемата на филтъра-да е жив и здрав.При първото прослушване се изненадах как може да има толкова резонанси тази кутия, и въпреки това проекта извади потенциал. Първата ми мисъл беше да намалям обема,но слея солидно оребряване, одебеляване на праднея панел с мдф и настроика на ватата нещата зпочнаха да си идват на мястото.Направих и скосяване под 45градуса на бафъла. За финиш използвах естествен фурнир махагон.Стойките са натъпкани с пясък.Следват 3 ръце грунд с междинно шлайфане и полиуретанов лак-мат.Окабеляването е Neotech High Definition,бобини Mundorf,кондензатори МКР.В последствие направих декоративни обръчи от мдф, които да скрият грозната основа на баса,а на високочестотния сложих уеивгайд.Под основата на вч демпвах с болкит.Така проекта от непретенциозен си смени статуса.Останаха само подходящи винтови и крачета да сложа.
Nokia013.jpg
Nokia037.jpg
Nokia043.jpg
Nokia036.jpg

Аватар
Ivo_Hristev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1209
Регистриран на: Вто Авг 03, 2004 12:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: ОТ с Pioneer TS-E176C

#2 Мнение от Ivo_Hristev »

Поздравления за реализирания проект!
Би било интересно, а и полезно за всички ако споделиш впечатления от звука на системата и някое измерване ако имаш възможност.

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: ОТ с Pioneer TS-E176C

#3 Мнение от Marian Lozev »

Супер са станали, да попитам , не е ли прекалено много ватата, съответно и мазни ниски.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ОТ с Pioneer TS-E176C

#4 Мнение от Nanko Rusev »

Яко направени колони :)

Как е звука? Доколкото се сещам можеш да сравняваш с хорни с ФЕ206?

Аватар
despotov
чете
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 17, 2007 12:00 am
Местоположение: Враца
Обратна връзка:

Re: ОТ с Pioneer TS-E176C

#5 Мнение от despotov »

Благодаря.Не очаквах от басчето да свири толкова приятно .Борихме един пик на 4,5к.Кевларената мембрана ми хареса като тембър.
Това е измерването с тестовата кутия и филтър.
Това е измерването с тестовата кутия и филтър.
.Високата има един пик ,който след добавянето на уейвгаид и монтирането на скосения бафъл се поизравни малко.
Със и без уейвгаид.
Със и без уейвгаид.
Ватата е един пласт полиестерна.Честно казано пробвах с повече и не ми хареса,с по-малко не съм пробвал.Баса е добре артикулиран,груповите закъснения-поносими.При хорната ми е доста по бърз.Не слизат ниско но свирят ненатоварващо.
Това е крайното измерване.
Това е крайното измерване.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта