Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980г.

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Zlatan Kitanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 471
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#61 Мнение от Zlatan Kitanov »

Това с повдигането ще е сложна дизайнерска задача, защото ОТ така имат много красив и завършен вид.
Ами ако просто ги оставиш на пода и ги слушаш така? Или пък промяна на позицията за слушане?
Едва ли не ти е хрумвало, но все пак...

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#62 Мнение от DRGeorgiev »

Благодаря, радвам се, че сте харесали дизайна. Да наистина е сложна задача, виждал съм 2 вида ОТ Таной, които стойките им са продължение на колоната! Понеже помещението ми все още не е акустично обработено, се опасявам че ако са на пода ниските ще се разбумтят! Ще импровизирам временно да ги надигна с нещо докато се вземе правилното решение.Височината с която трябва дя ги повдигна е към 350-400мм.

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#63 Мнение от kromuilis »

Поздравления и от мен за дизайна!
Да си призная много пъти съм се блазнил да си спестя труда по финиша като използвам готови кантирани плоскости, но винаги ме е отказвало убеждението, че тонколоната ще прилича на шкафче. :)
Както казва Владо DGD, "начинът да преодолеем един дефект, е да го превърнем в ефект". Ето, показано как се прави. Браво!

Какво си използвал за фасон на портовете?
Също може да споделиш за реда на филтрите и стойностите на елементите, май по-горе в темата пишеше че са правени за случая.

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#64 Мнение от DRGeorgiev »

Благодаря за поздравленията! Използваното кан.лам. ПДЧ е за фасон, предният панел е от не ламинирано ПДЧ 54мм., задният панел е от две по 18мм.не ламинирани ПДЧ + едно ламинирано 18мм. става общо 54мм. заден панел.
Естествено, че с естествен фурнир е в пъти по-добре но нямам работно помещение и знанията да го лепя.
Другото което е, аз съм върл фен на винтаж дизайна/шкафчета/. Както бях писал по-напред в темата, за филтрите има заслугата г-н Райчев, кондензатори и съпротиви мундорф. Изключително съм доволен, от направата на филтъра и ми дава това каквото искам да чуя от драйверите. Пълната схема на филтъра е имам, но той учтиво ме помоли да не я побликувам :? Портовете са от ОТ "амфитон" обработени против вибрации и пръснати черно матово.
Бих искал много да се направят с качествена апаратура, компетентни и точни измервания но уви, не познавам такъв човек в Ст. Загора.
П.С.
Замислям да почна нов проект със Tannoy драйвера "крал" HPD-385 :)
Дано да е в близкото бъдеще!
Прикачени файлове
tannoy_hpd385_rear.jpg
2012_30_6.jpg
t.jpg

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#65 Мнение от kromuilis »

DRGeorgiev написа:за филтрите има заслугата г-н Райчев, кондензатори и съпротиви мундорф. Изключително съм доволен, от направата на филтъра и ми дава това каквото искам да чуя от драйверите. Пълната схема на филтъра е имам, но той учтиво ме помоли да не я побликувам :?
Е, беше интересно да се видят честотите на сряз, а именно кое е онова, което ти дава да чуеш от драйвера това, което искаш. Схемата не е никаква философия. Не вярвам господина да е измислил някаква нова Кока кола на електроакустиката, но несподелянето в случая си е ваше право.
С филтрите може доста да се влияе върху звученето на ОТ, личното ми мнение е, че там нещата трябва да се доизпипат след като кутиите са вече готови в окончателният им вид.

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#66 Мнение от EmilRachev »

DRGeorgiev, честито за най-големите тенджери от HDP-серията!
Според параметрите на този драйвер май ще се наложи да правиш огромни по обем ОТ. :wink:
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#67 Мнение от DRGeorgiev »

EmilRachev написа:DRGeorgiev, честито за най-големите тенджери от HDP-серията!
Благодаря, но не съм ги купел още! Тези които съм прегърнал, са на г-н Райчев :D

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#68 Мнение от EmilRachev »

Г-н Райчев от Пловдив си е май фен на тази марка, това ще му е трети Таной проект или поне аз знам за толкова.
Надявам се знае с какво се захваща.
В затворен обем или басрефлексна конструкция няма да изкара максимума на този говорител, трябва си хорна и то не къса, а стандартната конструкция.
Малко се отплеснах от темата....
Давай, привършвай твоите басрефлекси, нямаш ли гъдел да ги чуеш в новата конструкция? :)
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#69 Мнение от DRGeorgiev »

Приключих ги снощи, но часът беше такъв, че не беше за пускане на музика. В момента съм на работа и ще ги чуя довечера и ще пиша. За да ги повдигна на височина на ниво ушите, импровизирах с табуретки от парен бук :) няма друго решение в момента. Не знам колко тежат, но не можах да ги вдигна върху табуретките, заедно със жена ми видяхме голям зор докато ги поставим върху импровизираните поставки. Остава ми да почистя, кантовете от лепилото и да поръчам релефни табели на TANNOY.
Прикачени файлове
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#70 Мнение от DRGeorgiev »

:arrow:
Прикачени файлове
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#71 Мнение от EmilRachev »

Очаквам впечатленията с нетърпение.
Един друг въпрос - отпред този корк лакирал ли си го с нещо или е без никакво покритие?
Питам защото от снимките не се вижда дали е третиран, а лакирането му придава много красив вид.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#72 Мнение от DRGeorgiev »

Жестоко звучене, голям кеф! От 15:30 часа до сега ги слушахме с "Kygar". Страхотно неочакван Бас за тези драйвери, трябва да се чуе не мога да го опиша с думи! В голямата конструкция която бях направил отначало е една огромна грешка, както спомена Ручо преди доста време! Най странното е че колоните свирнаха жестоко след два часа, не знам на какво се дължи това. Кабелите от усилвателя до ОТ са два метра и половина чисто нови не свирели Неотеч KCE-FLW25 2х2,5mm2. от филтъра до басовия пак същия кабел, от филтъра към високия същата марка 2х1,5mm2 най вероятно и те да са се разработили малко, пък понеже нямам токов филтър и отделна земя може и самото напрежение да е било лошо :|
Колоните както и на малко ватове така и доста голяма изходна мощност се представят изключително добре, направо ги одрахме от атака с този усилвател, на едно парче което е само с барабани :)
С две думи съм много доволен, за първи път чух какво могат тези драйвери!
Интересно ще ми е да ги чуя със SE гу81м, а не с пясъчни ампове :mrgreen:
Като заключение мога да кажа, че тези драйвери си искат мощно стъпало за да има кеф!
Да, има идея за лакирането на корка, не се бях сетил!

Аааа, забравих, претеглихме на кантара колоните, едното озвучителното тяло тежи 57 килограма и 800 грама.
Прикачени файлове
pma-2000iv.JPG
denon-pma-2000ae.284528.jpg
eoh1282968052.jpg

kygar
чете и пита
чете и пита
Мнения: 259
Регистриран на: Чет Ное 22, 2007 1:00 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#73 Мнение от kygar »

Въпреки изключително лошата акустика на помещението,в което слушахме тези тонколони,мога да потвърдя,че звукът от тях е невероятен!За мен вече е ясно,че дебелината на материала е един от най- важният фактор за добрият звук от едно ОТ.Монолитната конструкция си каза думата-стоеше тиха и безмълвна,докато ниските честоти караха да "пеят "със собствен глас всички врати,прозорци,под,таван и то с десет инчовия танойски говорител 8O Мисля,че проекта е успешен на 100%.Единствен недостатък за мен е липсата на най -горният високочестотен регистър,който почти не се чува,но се усеща като микродетайл,но това е поправимо с добавянето на качествен супервисокочестотен драйвер,свирещ добре от 18000 херца нагоре :D Респект за отлично свършената работа от ДРГеогиев!!!
ps: Предстои тест в моята акустично обработена стая,с лампов усилвател и сериозно филтрирано 230v захранване.

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#74 Мнение от DRGeorgiev »

Благодаря Kygar Радвам се, че са ти харесали. Да помещението ми иска сериозна Ак.обработка, няма измъкване! :)

Аватар
kromuilis
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 318
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проект със драйвери Tannoy 2528 coaxial Driver 1979-1980

#75 Мнение от kromuilis »

Честито!
Със здраве да си ги слушаш!

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта