Чичо Рулит става все по-недостижим :)

Публикувай отговор
Съобщение
Автор
Audiomaster
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 404
Регистриран на: Пет Фев 24, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

Re: Чичо Рулит става все по-недостижим :)

#106 Мнение от Audiomaster »

Има начини да се променят параметрите на хартиената мембрана и тези начини не ги ползвам само аз, както и не от вчера. Така че, al_bundy316, не бързай да твърдиш може би непроверени от теб неща, които ти смяташ, че не са възможни, може да бъдеш доста приятно изненадан, установявайки обратното.
И аз мисля, че не е добре да се обобщават нещата, с определени методики и прийоми може спокойно някой да постигне това, което други смятат за немислимо.

Интересно ми стана за пресоването - едностранно, двустранно. Понеже за процеса пресоване са необходими матрица и поансон, то просто няма как да не е двустранно, това, че не са ползвали мрежа с и от двете страни ли те кара да си мислиш, че има едностранно пресоване?

Аз пък мисля, че непресованите са по-по-най, засега, може и да си променя мисленето...

Велински, щом не си правил досега високоговорител, остави тази работа на тези, правили това през целия си живот досега. От теоретизирания няма смисъл, лично аз докато не проверя на практика как стоят нещата, твърдения не правя. Именно затова и съм разбрал кое, как и защо. Почти на 100% съм сигурен, че някои "попарки", които обаче са хладни, в готов формован вид ще внесат доста смут у теб и други твои съмишленици. Нещата са колкото прости, толкова и трудни, омръзнало ми е да чета по всякакви чуждоезични форуми маркетингови излияния за 20-30 вида съставки в специалните хартии, спецначини за създаване на бъркоча, наречен пулп и прочее. Мисля, че всички сме от един отбор, визирайки Нейно Величество Музиката и начините за постигане на кефа от нея само ни разделят.

Явно на въпросът ми по-горе никой няма желание да отговори.
Радостин Атанасов
0899 867 140/ 0879 857 140
http://audiofidelitybg.com
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=46353

al_bundy316
има известен опит
има известен опит
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Юли 27, 2007 12:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Чичо Рулит става все по-недостижим :)

#107 Мнение от al_bundy316 »

Съгласен съм с теб, не мога да съм сигурен дали някой ден няма да се изобрети по-добра от Телефункенската хартия, която да я удари в земята така че ще се въздържа от категорично мнение. За мен съвършенството се крие в простите неща, примери от природата около нас - колкото щеш. А хартията на Телефункен е доволно проста и затова е гениална. Така че в съвременния свят такава иновация би предизвикала фурор.
Иначе, теоретично, непресованите мембрани би трябвало да звучат най-добре, но не съм слушал такива и няма да давам мнение. На мен ми се струва, че няма да имат правилен тон. Спирам да пиша в темата, по молба от Ручо.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Чичо Рулит става все по-недостижим :)

#108 Мнение от Rumen Suvandjiev »

al_bundy316 написа:Спирам да пиша в темата, по молба от Ручо.
В никакъв случай не искам да омаловажавам значението на постовете ти.
Молбата ми беше просто да не обобщаваш по този начин. Относно хартията аз съм на същото мнение, поне от това, което съм чул досега. Само че не мога да генерализирам, защото не съм чул и половината от драйверите, които ме интригуват. Ето, нямам никакви лични впечатления от Hartley-Luth например, които са тръгнали по съвсем друг път на развитие - синтезиране на полимер с нужните свойства. Нито пък за английските Whiteley Stentorian, чиито мембрана и трептилка са текстилни. Да не говорим за Diatone, по които също много се прехласват. За Рулит също нищо не мога да кажа, докато не ми попаднат негови драйвери, по снимка не мога да преценя как свирят. Eдва ли бих инвестирал в чифт просто така, за пробата. Достатъчно пъти съм го правил за други говорители, като често съм се питал "Това ли са прехвалените XXXX ?!?" Но не мога да заключа само на базата на тези опити - американските говорители не стават.

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#109 Мнение от haralanov »

Чичо Рулит отскоро е и магьосник :D
Rullits feedback goes down.JPG
hahahhaha.JPG

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Чичо Рулит става все по-недостижим :)

#110 Мнение от velinski »

Фийдбекът се нулира на 12 месеца, а историята му ще се изчисти до края на календарния месец. Така е по новите правила от 2 години насам. Така е и по-честно, защото всеки продавач може да има късмет да попадне на купувач-олигофрен :)
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Чичо Рулит става все по-недостижим :)

#111 Мнение от VALMIG21 »

От тази тема пострада едно приятелче,Ивчо от Панагюрище,изгоря с драйвери на прехваления ви Рулит.С такъв мерак ги поръча...Ползата от форумите е двуполюсна...
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

bat vanio
не знае къде се намира и какво говори
Мнения: 36
Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 11:44 am
Местоположение: Пловдив

Re: Чичо Рулит става все по-недостижим :)

#112 Мнение от bat vanio »

Ами,защо купува по писанки в нета?
Освен това,никъде в темата не видях някой да ги препоръчва от собствен опит.

Аватар
VALMIG21
има известен опит
има известен опит
Мнения: 357
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:41 pm
Местоположение: ГР.ПЛОВДИВ
Обратна връзка:

Re: Чичо Рулит става все по-недостижим :)

#113 Мнение от VALMIG21 »

От мерак ги поръча,лампов усилвател сглоби супермераклийски,при Аудиомастера ходи после за драйвери,той пари не жали,запален е много,накрая се натресе на Рулит,то при толкоз дитирамби е разбираемо...та изгоря момчето.Поне описаха "шедьовъра" някъде из нета,та да не пострада и някой друг.
инж.Валери Павлов
гр.Пловдив

0898735435

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Чичо Рулит става все по-недостижим :)

#114 Мнение от Nanko Rusev »

:lol:

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта