Appassionata

Съобщение
Автор
DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Appassionata

#31 Мнение от DRGeorgiev »

Да-да,няма смисъл от хубава и скъпа уредба,слагаш един Веф,сипваш една ракия и центъра за музикално ти удоволствие отлита :mrgreen: :H :mrgreen: :cm

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Appassionata

#32 Мнение от haralanov »

varieca написа:Хараланов, да нямаш "глух" ден? Хубаво е да имаш нещо под ръка за сравнение, защото на ухото не може винаги да се вярва.
Мнее. Ухото ми преценява винаги много точно и то за микросекунди, независимо от емоционалното ми състояние, което междудругото беше страхотно, когато пуснах говорителя...
varieca написа:Понякога си губи прецизността, пък и е свързано с настроението.
Ухото си губи прецизността, когато е било подложено продължително на външни дразнители под формата на шум или високи звукови нива. Под алкохолно въздействие също, но аз не пия отдавна. Възприемането на звука не е свързано с настроението, за разлика от възприемането на музиката. Говорителят свири изключително музикално, но не ми харесва звукът му от естетическа гледна точка.
varieca написа:Моето аудиофилство е също в пряка зависимост с емоциите и даже съм си мислил как да открия по-лесен начин за постигане на нирваната.
Ключът от бараката се крие в медитацията. Когато си изчистиш съзнанието от различните мисли, прелитащи в него през всеки един момент, душата се отваря изцяло за музиката.

Аватар
Borislav Stankov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1223
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Appassionata

#33 Мнение от Borislav Stankov »

Алкохола вреди много на слушането, по-добре пийте кока кола преди или по време на сесия.
Естествената тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.
Изображение
CHE
Born Ernesto Guevara de la Serna 14 June 1928 Rosario, Argentina.
Executed by a US-trained Bolivian soldiers in La Higuera on 9 October 1967.

http://slackpack.net" onclick="window.open(this.href);return false; - What the Slack!?!

Аватар
haralanov
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 475
Регистриран на: Съб Яну 20, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Appassionata

#34 Мнение от haralanov »

Алкохола кара слушателя да не чува наличието на силен трети, пети и седми хармоник :mrgreen: Доказателство: влизате за не повече от минутка в някой нощен клуб, където дъни здраво музика (всъщност анти-музика), съзирате педесетина пияници, къркайки непритеснени от поразяващо лошия и силен звук на метър от колоните и си излизате :D
За хората с добри системи - портокалов фреш :)

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Appassionata

#35 Мнение от velinski »

Продухването на Евстахиевите тръби е най-полезният метод преди слушане :lol:
Запушвате нос и уста и надувате докато ви изсвирят ушите.
После излиза един детайл, една сцена, едно чудо! :lol:

Също така най-добре чува човек преди ядене и пиене, когато е гладен и жаден.
Организмът тогава е в пълна готовност, слухът също.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

Re: Appassionata

#36 Мнение от Marian Lozev »

...след тежък работен ден, най вече....кога то си в срес.
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Appassionata

#37 Мнение от velinski »

След тежък работен ден аз лично не чувам.
Предпочитам да запоявам или да чопля нещо, но не и да слушам музика. Мразя фоновата музика, може би затова.
STAX SR-007 Mk2 Omega 2 + KGSSHV Carbon
Grado PS-500e + TAG Mclaren 60i
Reference 3A Studio Master + Audiotour Moonphase SE + Audiotour Propaganda DAC + Sony CDP-X3000ES

Аватар
varieca
има известен опит
има известен опит
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Appassionata

#38 Мнение от varieca »

Разбира се, че алкохол в количества те прави глух. Но както казах, едно малко дава тонус и активира сетивата. Това го знам от акустика Христо Димчев. Той предлагаше по чаша вино при провеждане на тестови сбирки.

Аватар
Veselin Krachunov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 361
Регистриран на: Чет Мар 15, 2007 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Appassionata

#39 Мнение от Veselin Krachunov »

Алкохолът носи лека негативна вибрация - наистина отпуска нервната система, но в духовно отношение повече взема, отколкото дава. Има и други, далеч по-подходящи средства за целта, но както вече каза Пешо - най-чистото от тях е медитацията.
Единственият път към Истинското познание е личния опит.
Най-ценното нещо, което можеш да направиш за някого, е да му подариш преживяване.

Мечтай, все едно ще живееш вечно.
Живей, все едно ще умреш днес...

Аватар
Teodor Gugulanoff
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 862
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Appassionata

#40 Мнение от Teodor Gugulanoff »

Хайде да се опитаме да започнем едно лекичко организиране на Второ HI-FI / HI-END DIY Изложение (Експо)... може би Септември-Октомври'2010, подобно на това, което се състоя на 21-22 Април 2007г. Три години интервал е повече от престижно. Възможно ли е да бъде пак в БИЦ ИЗОТ ? Скоро някой сподели, че нямало какво толкова ново да се показва, но аз лично не мисля така. Дори новите неща да са само някакъв процент, пак има смисъл. Как мислите вие? Вярно, не се изказвам по темата пряко, но някакси това, което се споделя тук ме подтиква да направя това предложение, за което си мисля от доста време.
Изображение

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта