Избрани и закупени - Bolzano Villetri BG 780

Съобщение
Автор
Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

Избрани и закупени - Bolzano Villetri BG 780

#1 Мнение от rusnache »

След много мъки с транспорта вече са на пола в хола в апартамента. За звука не мога да кажа две неща. В продавача ги слушах на някакъв НАД, звучаха ненатрапчиво и приятно. Ниските са на ниво, средите също, високите малко странни, но се свиква.
У дома на ресивър Пайнер звучат много различно, ниските се позатриха, високите се попромениха, средите са си ок. Снимки по-късно, да си взема кабел за фотоапарата.

Поздрави от студена и красива Москва.
Последно промяна от rusnache на Чет Яну 21, 2010 5:39 am, променено общо 2 пъти.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на драйвъри за временна система

#2 Мнение от velinski »

Купи си едни качествени слушалки със слушалков усилвател онлайн. Ще ти ги донесе куриер до вас. За друг вариант, без да ползваш такси, не се сещам :lol:

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Избор на драйвъри за временна система

#3 Мнение от Nanko Rusev »

Gigabyte GP-S7500

Аватар
varieca
има известен опит
има известен опит
Мнения: 131
Регистриран на: Вто Апр 19, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на драйвъри за временна система

#4 Мнение от varieca »

Айде сега не прави трагедии, не си попаднал на самотен остров. Има чисто руски решения за без пари, само трябва да се разтърсиш.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

Re: Избор на драйвъри за временна система

#5 Мнение от rusnache »

Мисля, че казах, че нямам време за търсене на каквото и да било, избор най-вероятно има огромен, аз нямам време.
Велински, идеята е да си го поръчам онлайн, за да ми го доставят и да не се занимавам с глупости и за това поставих съвсем конкретен въпрос, какво да си купя за да си сътворя опън бафъл или затворен обем. Казах какво съм намерил като говорители, просто не съм имал възможността да чуя всичко и за това искам съвет какво да поръчам онлайн, защото нямам време да ходя да слуша.

За не просветените Москва е в 24-часово задръстване и каквото и да било пътуване с автомобил по Москва коства поне по 2 часа в посока за разстояние Попа - Петте Кьошета, в метрото е сложно да се внесеш сам, камо ли някакъв багаж. Така, че остава варианта Онлайн, което значи някой който е чувал нещо и има смисленно мнение да помогне.

ПС, Нанко мерси за предложението, ама някак си с огромно недоверие подхождам точно към това, има тук някакви предложения на Heco, струва ли си да дам 200-тина долара за чифт?

PS2, Някой да каже това струва ли си за 700 евро - Bolzano Villetri BG 780.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на драйвъри за временна система

#6 Мнение от velinski »

Еее ходили сме в Москва, не е чак толкова страховито, колкото го представяш
Всеки магазин за аудио прави доставки до адрес
Всеки магазин за аудио си има телефон също така (въпреки, че разговорите са скъпи :lol: )
Както каза Вариеца има чисто руски решения, които не са лоши никак

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

Re: Избор на драйвъри за временна система

#7 Мнение от rusnache »

Велински, не знам кога си бил за последно в Москва, така, че няма да коментирам град с 16 милиона регистрирано население и още 10-тина не регистрирано.
Нямам технологичното време нужно да обиколя и чуя достатъчно системи, за това и зададох въпроса, какво би ставало за слушане, доверявайки се мнението на хората тук, бих го зел без да го чувам. За това и попитах за Bolzano Villetri BG 780 дали си заслужава парите, понеже го гледам на цени по 2000$ в момента тук, а нямам как да отида да ги чуя защото продавача не е от Москва и не ми се правят разходки 200км за нещо което да не си заслужава, за това питам дали си заслужава да се дадът толкова пари за него и разходката 400км в двете посоки.

Аватар
velinski
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2684
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 1:00 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Избор на драйвъри за временна система

#8 Мнение от velinski »

Бях миналата година в Москва, месец юли. Явно си останал с впечатлението, че всички тук разбират от ОВ драйвери и конструкции, а на практика феновете са само двама-трима и нямат никаква идея какво се продава в Москва. Но ако искаш ще пратим специален пратеник от форума в Москва да обиколи магазините и да те осведоми в писмен вид :wink:

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

Re: Избор на драйвъри за временна система

#9 Мнение от rusnache »

Velinski, малко или не ме разбираш или ми се зъбиш нещо, я кажи кое от двете е?

Казах ОБ или затворен обем, а след това дадох конкретно предложение което имам, във форума има ужасно много хора които са запознати с техниката и съм сигурен, че могат да дадът смислен отговор, за разлика от твойте 3 до момента в които не посъветва нищо.
И само да ти напомня Юли е +20, сега е Януари и е -25. И ми е интересно къде точно в Москва си живял и колко от нея си видял, та така смело изразяваш позиция за Москва?
Та питам, предложението заслужава ли си - Bolzano Villetri BG 780 700 евро, заслужава ли си да бия 200км да го взема?

Аватар
begemot1
чете и пита
чете и пита
Мнения: 207
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 10:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на драйвъри за временна система

#10 Мнение от begemot1 »

http://www.bolzanovilletri.com/products ... gio/bg780/" onclick="window.open(this.href);return false;
хората слушали това,сигурно се броят на пръсти......
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

Re: Избор на драйвъри за временна система

#11 Мнение от rusnache »

Абе четох куп мнения за него в интернет, някои казват, че е много приятно, други казват, че без суб не става, а аз идеята за суб и стерео звук някак си не я разбирам, на дали някой тук я разбира.
Еми ще рискувам утре да ходя да ги чуя, ако стават, ще мисля как да ги транспортирам.

Аватар
begemot1
чете и пита
чете и пита
Мнения: 207
Регистриран на: Пет Май 15, 2009 10:29 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избрани и закупени - Bolzano Villetri BG 780

#12 Мнение от begemot1 »

Може ли снимки и впечатления ?
благодаря. :P
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

Re: Избрани и закупени - Bolzano Villetri BG 780

#13 Мнение от rusnache »

Снимки веднага след като си взема кабел за фотоапарата, че тея дни нямам никакво време. Впечатленията ги написах в първия пост.
Сигурно ако ги слушам на нормален усилвател, а не на ресивър Пайнер за 300$ чисто нов ще ми харесат много повече, а и като се има предвид, че стените на апартамента са ми гипсокартон и зад тях е кухина, без вати без стериопор и как кънти всичко и екранира, на дали аз съм точно този който ще даде смисленно смение за момента, иначе на прослушването в предишния собственик ми харесаха, за това ги и взех де. За дизайна какво да говоря, има го линка, не знам кой ги е мислил като дизайн, но знам, че дори да не ги слушам, никога няма да ги продам или махна.

Аватар
Rumen Suvandjiev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 2924
Регистриран на: Нед Авг 01, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избрани и закупени - Bolzano Villetri BG 780

#14 Мнение от Rumen Suvandjiev »

rusnache написа:ниските се позатриха...
Причината е:
rusnache написа: че стените на апартамента са ми гипсокартон и зад тях е кухина, без вати без стериопор
Така, че колоните нямат вина за липсата на бас.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

Re: Избрани и закупени - Bolzano Villetri BG 780

#15 Мнение от rusnache »

Румене, пределно ясно ми е защо, колоните не ги обвинявам. На прослушването се представиха добре, но пусти руски строители, тоест узбеки, киргистанци и туркменистанци и всекакви други -станци, така строят новите сгради, а апартамента е под наем и ремонти не мога да правя. Ще мисля нещо, но в крайна сметка ще го карам така. Играх си да ги местя по стаята, стигнах някакъв вариант, за сега добре.
Пак казвам, на базата на това, че ги слушам на вградена аудиокарта на лаптоп и ресивър, в помещение което кънти нямам право на израз на мнение за колоните. За дизайна, уникален е, всичко останало за момента не мога да изкоментирам.
А и най-малкото кабела ми за връзка между лаптопа и ресивъра е Филипс 3м, същия какъвто е в слушалките Саманатонаши примерно, така, че живот и здраве догодина като се прибера в България и ги чуя на лампи ще мога да дам правилно мнение за тях.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта