The Glass OBs

Съобщение
Автор
Аватар
Marian Lozev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1533
Регистриран на: Нед Яну 23, 2005 1:00 am
Местоположение: София, Парк "Света Тройца"
Обратна връзка:

#2 Мнение от Marian Lozev »

:smt023
Open: http://uslugi.rent.bg/zabavlenie-zavede ... enec-3662/" onclick="window.open(this.href);return false;
Някои хора си мият чиниите преди формите на живот, развили се върху тях, да открият колелото.
Работно време 07:00/00:00 0885 255 233 Skype: qno_zloo

Аватар
neutravlad
чете и пита
чете и пита
Мнения: 37
Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 12:00 am
Местоположение: Чикаго / Благоевград
Обратна връзка:

#3 Мнение от neutravlad »

Добре изглеждат! Малко съм скептичен към звука, защото си знам градското производство, но знае ли човек :roll:
Предполагам имат повече ниски, защото ъгълът действа като хорна. Май си направил ОБ-хорн хибрид :D

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: The Glass OBs

#4 Мнение от Ivan Rachev »

vmladenov написа:Най приятния Full Range на Благоевград който съм чувал е BK0636. Вярно е, че параметрите се различават от тези на FE103E, но пък на мен ми харесва как звучи
...Благоевград нямат говорител който свири приятно . Параметрите са различни дори на чифт говорители а самото производство е ултра ефтино . Не трия поста само от уважение към труда ти. Помисли за други говорители.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Angel Gekov »

Не знам как звучат (все не се наканвам да помоля Гого за прослушване), но изглеждат страшно оригинално - поздравления!

Аватар
toroid
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 882
Регистриран на: Чет Май 26, 2005 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#6 Мнение от toroid »

Отлично.И дизайна е добър но болтовете,с които си захванал говорителите прецакват всичко-много груби и грозни са.Вярвам,че това е временно......Иначе -респект!

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#7 Мнение от gogo »

Поздравления за работата! Не знам как се представят БГ-говорителите, но щом ти харесва на теб - това е добре.
Предполагам си изравнил по чувствителност двата говорителя (86 срещу 89dB). Какви симулатори ползва при смятането на бафъла, какъв е Qts на ВКН1133 и дали наистина става за такива приложения?
Подобно разположение в стаята до известна степен променя ОБ-концепцията (при нея се предполага, че телата трябва да са на пода, който играе ролята на продължение на самия бафъл, оттук и отдалечеността до задна/странична стена също е от значение), освен ако бафъла не е с достатъчно големи размери (грубо 3-4 пъти по-голям), но явно обема в ъгъла отзад играе своя роля в изграждането на звуковата картина. В крайна сметка - важното е на теб да ти харесва :smt023
С какъв усилвател ще ги слушаш (предвид ниската им чувствителност)?
А да - и смени болтовете :wink:

Gadnyara
чете
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:44 pm
Обратна връзка:

#8 Мнение от Gadnyara »

....
Последно промяна от Gadnyara на Чет Яну 05, 2012 10:00 pm, променено общо 1 път.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Ivan Rachev »

gogo написа:Не знам как се представят БГ-говорителите
Жалко за ранга ти , мини през нас да ти покажа как се представят Благоевградските говорители и после едни Български , ако не си забравил .
gogo написа: но щом ти харесва на теб - това е добре.
..ако видиш някой да яде лайна , пак ли ще му кажеш така ...
gogo написа: какъв е Qts на ВКН1133:
различен от всички останали говорители от серията му.

п.с. Звездите са ти дадени за да помагаш на хората да не допускат грешки , а не за да си приятел с всички .
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

gogo
отстранен
Мнения: 391
Регистриран на: Пет Сеп 17, 2004 12:00 am
Местоположение: София

#10 Мнение от gogo »

Ivan Rachev написа:
gogo написа:Не знам как се представят БГ-говорителите
Жалко за ранга ти , мини през нас да ти покажа как се представят Благоевградските говорители и после едни Български , ако не си забравил .
gogo написа: но щом ти харесва на теб - това е добре.
..ако видиш някой да яде лайна , пак ли ще му кажеш така ...
gogo написа: какъв е Qts на ВКН1133:
различен от всички останали говорители от серията му.
п.с. Звездите са ти дадени за да помагаш на хората да не допускат грешки , а не за да си приятел с всички .
БГ говорители (имам предвид от старото производство) за последно съм слушал преди десетина (даже повече години), нямам идея какво е качеството им в момента за да оценявам какво е звученето им (а да си кажа честно не ми е и интересно да ги слушам).
Човека си пише, че е гледал да направи бюджетен проект (затова си е купил и евтини говорители) и след като е доволен от резултата - нека си го слуша, не виждам нищо лошо в това (това по повод на лайната), нали няма аз да му слушам бафълите?
Че има разнобой в параметрите на говорителите е ясно - то затова не им пишат T/S-параметрите на сайта, затова и попитах - ясно е, че говорител с нисък Qts не става за опън бафъл...

Не бих се поставил в ролята на твърдата ръка (да соча правия път и да предпазвам от грешки другите) - всеки може да прави каквото си желае, а рано или късно (или никога в най-лошия вариант) сам ще намери правия път... И не ми е приятел между другото :wink:

Asparuh Jeliazkov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 20
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#11 Мнение от Asparuh Jeliazkov »

gogo написа:Не бих се поставил в ролята да соча правия път и да предпазвам от грешки другите
..ок , но за съжаление това беше единственото което се иска от хората от тима в този сайт .

Русин
чете
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 15, 2010 2:47 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#13 Мнение от Русин »

Всяка крива линия, успоредна на партиината линия, е права линия!

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от Ivan Rachev »

:D радвам се че си разбрал , сега остава и да разбереш каква е и партийната линия .
п.с. За разлика от теб Гогенце , Мариан и Ангел са направили много за сайта и продължават. А и правят разлика между Благоевградски и Български говорители пак за разлика от теб . Поздравите им бяха за посоката и труда не за използването на говорителите които ти не знаеш как свирят :D , пак не си разбрал.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта