Моят първи проект.

Съобщение
Автор
Аватар
mitakaaa7
чете и пита
чете и пита
Мнения: 24
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 12:00 am
Местоположение: Софиа
Обратна връзка:

Моят първи проект.

#1 Мнение от mitakaaa7 »

Здравейте и Честита 2009г. с пожелание за здраве и по добър звук.


С радост ви показвам моя първи суб скован собственоръчно благодарение на който вече съм 100% убеден, че в любителската направа на ОТ дори от хора с "познания", като моите и разбира се с четене и използване на по-истински говорители определено има смисъл. Нещо повече, обикаляйки по "техно" магазините не мога да чуя по добре звучащи. Е разбира се има и доза пристрастност от моя страна, но въпреки че има още какво да се желае съм много доволен от резултата.


Изображение

Говорителят e Visaton W250S на 4 ома.

По принцип моята идеята е да се сдобия с приличен 5+1 A/V ресивър и собственоръчни ОТ. Започнах със суба и следващата, но основна стъпка ще бъде предните ОТ (лява и дясна). Очакванията ми са за детайлен, реален, жив радващ ухото звук, но за изборът на високоговорителите много ще разчитам на помощ от вас.
Накрая за бюджета-по възможност златната среда. Не искам евтини компромиси, защото знам, че после ще съжалявам, но и не мога да си позволя най доброто затова нещо малко над средата.
Очаквам вашите предложения.

Аватар
rusnache
има известен опит
има известен опит
Мнения: 153
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 12:00 am
Местоположение: Софията
Обратна връзка:

#2 Мнение от rusnache »

Много добре като за начало.

Одавна хората трябваше да са открили магията на DIY звука, много по-сладко е да слушаш това което си направил собственоръчно, от колкото поредните жълти посредственни ОТ.
Според лично мое виждане златна среда ще уцелиш с ТЛ-и с Visaton W130S и FRS8.

Преди време направих два ТЛ-а по този проект и останах очарован от звука. На дали има купешки колони до към 1200лв/чифт които могат да се конкурират с тях. Сравнително добра чувствителност, достатъчно бас и с подходящия филтър има достатъчно добра линейност на звука. А и имайки предвид цената за комплект, мисля, че просто са идеалните ( около 120лв говорители + филтрите, като от филтрите има какво да се желае още ).
Имах идея преди време да се пробвам с център с два W130 + FRS8, но всичко това остана в главата и на лист хартия, а домашното кино беше заменено с ултра мега вега нагъчкано, модерно Самсунгче с блурей, Wireless, Bluethoot и не знам си какво още там, та проекта DIY Home Cinema умря или по-скоро остана някъде в миналото.

Желая ти успех и скорошно доразвиване на системата.

aleksandurg
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Юли 18, 2007 12:00 am
Местоположение: Свищов

#3 Мнение от aleksandurg »

Здравей ! Поздравления и от мен за добрата работа . Разкажи малко повече суб-а - филтър , първоначални очаквания , впечатления в последствие . Като пасивен суб ли го ползваш и ако да , с какъв усилвател го слушаш :D

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта