Питане???

Съобщение
Автор
Аватар
Rammstein
трупа сериозен опит
трупа сериозен опит
Мнения: 57
Регистриран на: Чет Юни 29, 2006 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Питане???

#1 Мнение от Rammstein »

Здравейте на всички :) Много се радвам че има такъв форум.Засега само чета и много неща ми се изясниха или поне така си мисля :? Та мойте колонки са самоделки на които какво ли не съм променял и преправял за да засвирят по-добре.Малко съм скаран с формулите обаче и ги правих по слух.Нискочестотния е ARN 150-05/8 а високочестотния е български ОДТ...нататък не се сещам.Ел.схемата пак си я правих аз-0,6 Ом бобина за НЧ и също толкова за ВЧ и кондензатор 4 мФ от руските.И всичко това в 10 л.кутия с фазоинертор със сечение 16кв.см и дължина 7.5 см.Звучат учудващо добре и това не е само мое мнение.Обаче разбрах че ФИ е настроен на по-висока честота от резонансната на кутията 61 Хц. а тук никъде не видях да се процедира по този начин.При 56 Хц на ФИ дължината се промени на 13см или нещо такова а оттам и звукът което налага и промяна във филтара сигурно...Та въпроса ми е в какви параметри трябва да е настройката на честотата на фазоинвертора изобщо,зашото никъде не успях да видя как се определя тя :) Благодаря

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост