Tannoy Alligator

Съобщение
Автор
Аватар
Simon
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 1:00 am
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Tannoy Alligator

#16 Мнение от Simon »

Kiril Kirilov написа:
EmilRachev написа:...виж сега ...
...Виж Емо...
+1
С добавка : Всъщност боксовете могат да "свирят" толкова, колкото им е "подал" усилвателя...
(По същия начин, усилвателя свири това, което му подава източника) ... ПРЕЗ кабелите... :D
"Деградацията" на записната Музика започва от източника - нашата задача СМСМ, е тя да стигне
до ушите ни, с колкото се може по-малко отнемане (добавяне) на звуци към нея!


Румене, Владо, поздравления! Много красиви боксове!

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Tannoy Alligator

#17 Мнение от EmilRachev »

Simon написа:Румене, Владо, поздравления! Много красиви боксове!
Аз, като се замисля, май това са най-красивите DIY хорни, които съм виждал, поне на снимка де.

Вижте сега, мисълта ми е малко различна, исках да кажа, че при топ изпипано изпълнение на всичко, при източника и при усилвателя може да се постигне много линеен сигнал, почти никакви отклонения от идеалната права на замерване на АЧХ.
При ОТ обаче това е направо неизпълнимо, пиковете и падовете са в много по-голям диапазон.
Много графики на ОТ съм гледал и твърдя, че в това отношение са най-далеч от истината в сравнение с усилватели и източници.
Затова изразявам мнение, че това е най-слабото място в една система.

Румене, предполагам си правил замервания на готовите ОТ, ще ми бъде много интересно, ако ги качиш да ги видим.
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Hacko3
има известен опит
има известен опит
Мнения: 32
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 12:24 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Tannoy Alligator

#18 Мнение от Hacko3 »

EmilRachev написа:...
Аз, като се замисля, май това са най-красивите DIY хорни, които съм виждал, поне на снимка де.

...
На живо са още по-красиви и "меко казано" впечатляващи.

Аватар
Dgd
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 240
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Tannoy Alligator

#19 Мнение от Dgd »

Ухааа, феновете ми се увеличават!
С мен ставаме четирима! :D :D :D
Не върви сам да се хваля, но действително се получиха рядко пропорционални и галещи окото 8)

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Tannoy Alligator

#20 Мнение от EmilRachev »

Днес бях там и ги чух, еми какво да ви кажа, просто най-високо, топ качество.
Не опира само до външен вид, те и свирят страхотно.

Реално, като се замисля по-равномерно свирещи ОТ трудно ще намерите да чуете, това е просто еталон.
За мен най-впечатляващ е баса, много дълбок, а в същото време бърз и много регулиран, никакви кутийни ефекти или друг тип дефекти.
Звука е реалистичен даже при най-трудните пасажи, без да става бъркоч от многото инструменти или по друга причина.
Не съм забелязал каквито и да е дразнещи пикове или падове в целия честотен диапазон, а слушахме какво ли не, даже тормозих стопанина със жици.
Един спокоен и реалистичен звук, това е.
Единствената ми забележка към Владо е, ако смята да слуша подобен тип ОТ, да се насочи към друг вид усилвател.
Този в момента с ГУ50 просто не е достатъчно мощен, явно е предназначен за по-чувствителни драйвери и не изважда максимума от такъв тип ОТ, които са 90дб и на всичкото отгоре са 8 ома.

Иначе изработката на телата отвън е доста изпипана, масивна, но в същото време изящна.
Външните страници са сигурно четири сантиметра дебелина, ореховия фурнир придава ретро визия, създава впечатление за тежък лукс, парче ретро класика.

В заключение искам да изразя специални благодарности към домакина Владо за гостоприемството и отзивчивостта!
Много приятен за диалог човек, жив и здрав да си, благодарен съм от поканата и останах доста доволен от чутото.
Искам също да поздравя и другия от конструкторите, който за съжаление не беше там и все още не познавам - Румен Суванджиев.
Страхотна работа, само в този дух да действате, нивото на тандема ви е все по-високо, пожелавам ви бъдещи успехи и доволни клиенти! :smt023
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

DRGeorgiev
чете и пита
чете и пита
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 2:43 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Tannoy Alligator

#21 Мнение от DRGeorgiev »

Реших малко да събудя темата :) Емиле, като ти са допаднали толкова, защо не се спреш на OT с драйвери на Tannoy?
Тъкмо имаш висококачествен мощен лампов усилвател а и хората които да изработят добри ОТ със Tannoy HPD-385 или LSU/HF15G са налице. Ето един интересен линк:
http://www.guitars-of-love.com/tannoygrfhorn.htm
Щом като ти е харесало изпълнението със Tannoy 2528 тези с 15", ще те впечатлят в пъти и тогава, ще чуеш Tannoy бас! :D
Прикачени файлове
MonitorGold_1_800.jpg
tannoy_hpd385_rear.jpg

Аватар
EmilRachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 586
Регистриран на: Пет Фев 05, 2010 6:12 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Tannoy Alligator

#22 Мнение от EmilRachev »

Многократно са ми минавали точно тези идеи, ще ми се да си имам няколко чифта ОТ и да си ги сменям през известно време за разнообразие.
Но, помещението ми не позволява такива спортове за момента, хорни с подобни говорители се нуждаят от огромно помещение за най-добър резултат.
Аз за момента не планирам да си местя системата в друго помещение, може би по-нататъка ще стане...
Мониторът ви е прашен отвътре?
За автоматично почистване, моля кликнете
ТУК

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта