Избор на задни колони за следния усилвател Sheerwood AI-1110

Съобщение
Автор
andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

Избор на задни колони за следния усилвател Sheerwood AI-1110

#1 Мнение от andrian.ivanov »

Не знам колко W колони захранва мисля някъде в порядъка от 80 W, че трябва да са, но искам 2 задни от 16 Ohm - понеже с тези тех. данни е и усилвателя. Имам приятел, който има Звукозаписно Студио, както и да е каза ми, че в случая за мен е по добре със субуфер и не знам какво да правя... И при 2-те положения кое по добре и колко ще ми струва?

П.П. Предните 2 са трилентови

Изображение
Изображение[/img]

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#2 Мнение от andrian.ivanov »

81 пъти преглеждания 1 не си направи труда да напише отговор по въпросите ми!?

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Stefan Stefanov »

Да не би някой да е длъжен?

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#4 Мнение от andrian.ivanov »

Stefan Stefanov написа:Да не би някой да е длъжен?
:), а за какво е форума? По-пътя на логиката даите никой да не си върши работата - то и за това цялата страна е в този вид. Сами сте си виновни!

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#5 Мнение от Stefan Stefanov »

А ти на колко хора помогна в този форум?

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#6 Мнение от andrian.ivanov »

аз съм певец не съм инженер
Последно промяна от andrian.ivanov на Пон Сеп 29, 2008 11:31 pm, променено общо 1 път.

Nanko Rusev
има сериозен опит
има сериозен опит
Мнения: 2317
Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 12:00 am
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

#7 Мнение от Nanko Rusev »

andrian.ivanov написа:аз съм певец не съм инженер
Ами, опитай се тогава да си дефинираш въпроса?!

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#8 Мнение от andrian.ivanov »

Вижте какво да работиш с музиканти от рода на Лили Иванова не е по силите на всеки. Независимо от това аз не се подигравам като слагам титли под имената на потребителите нали? НЯМА КАКВО ДА ДЕФИНИРАМ
Последно промяна от andrian.ivanov на Пон Сеп 29, 2008 11:32 pm, променено общо 1 път.

Аватар
Stefan Stefanov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 3026
Регистриран на: Съб Юли 31, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#9 Мнение от Stefan Stefanov »

[quote:0edc95324d="andrian.ivanov"]аз съм певец не съм инженер[/quote:0edc95324d]

Тоест инженерите са длъжни с нещо на певците?

Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

#10 Мнение от Emo_Baltov »

На тоя усилвател каквито и тонколони да вържеш все ще ти вършат работа. :wink:

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#11 Мнение от andrian.ivanov »

От предните звука ми е висок. Идеята ми беше със 2 задни, но ми казаха и с пасивен събуфер също. Цялата работа е, че звука ми е неестествен искам го по обгръщаш - топъл с бас. За това беше и темата

Аватар
icko
чете и пита
чете и пита
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 1:00 am
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

#12 Мнение от icko »

Не че нещо ама като сте толкова велик поне да бяхте казали какви колони използвате (трилентови едва ли говорят на някой нещо)
Усилвателя за тях какъв???
А източник ???
Звукът от предните е висок (какво означава това незнам, дефинирайте висок. Нямат бас ли какво ).
Какво е помещението - разположение,интериор.


ПП. И като сте певец..... какво?? Сигурен съм че тук има хора които биха различили всеки един тон и са инжинери , но не са ясновидци за да знаят Вие с какво разполагате ,е как очаквате да ви помогнат.
Айшш ма извиняяяяш господине!

andrian.ivanov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 86
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 12:00 am
Обратна връзка:

#13 Мнение от andrian.ivanov »

Много доре знаят какви са ми колоните, защото са купени от тук - Technics SB-CH610. Едно и също нямам намерение да пиша усилвателя е в първия пост. Бас а ми е слаб а вокала и звука като цяло чист и висок и стигам до извода, че са ми нужни задни 2 или субуфер който да е 16 Оhm 75 W. Мисля да накарам някой да ми ги направи не съм сигурен трилентови ли да задните или субуфер за, което не съм навит. Отностно другите си е чисто заяждане, а това, че съм велик е смешно не знам защо си мислиш така? Поне аз не се чуствам такъв това, което правя за мен е работа и удоволствие. Има много колеги, които си чешат езика и говорят зад гърба на др. При мен тези положения ги няма и прекратявам всичко с всеки независимо на какъв етап сме. Казвам ти го защото поста ти бие в тази посока

Аватар
mano
има опит
има опит
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 1:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#14 Мнение от mano »

незнам защо но си ми симпатичен :) затова малко ще се опитам да помогна.

за да слушаш качествено музика ти е нужно стерео система, с качествен усилвател, качесвен източник, качествени колони, и качествени кабели.

в твоя случай - ресийвър за домашно кино 5+1 е далеч от качествен стерео усилвател, колоните не ги познавам, но трилентови не са най-добрия вариант. Добавянето на задни на тази конфигурация няма да ти даде бас, в повечето случаи усилвателя си "измисля" сам какво да пусне на тях, защото са малко записите 5+1, а и ти така и не спомена какъв ти е източника. Задните колони служат за да чуеш на филмите това което се случва зад тебе, но при музика ... на концерт никой не свири зад тебе нали ?
Добавянето на субуфер(той е за ниските честоти) донякъде може да замаже ситуацията, но отново не е оптималното решение. Там отново има "измисляне" от процесора на ресийвъра.

Съвет от мене - ако искаш да слушаш качесвтвено музика - стерео усилвател(втора упортеба или някой правен) стерео колони - двуленотви втора употреба, или някой тук да ти направи, има хубави ТЛ или Хорни... добро ЦД или грамофон.
Всякакви други решения ще бъдат компромис, и въпреки вложените средства няма да дадът очаквания резултат.

но най-важно е : ходи и слушай, иди в магазин, иди при приятели слушай, и харесвай.

и друг отделен съвет, постовете ти са леко нахални, и пълни с правописни грешки.
Опитвай се да формулираш по-добре въпросите си за да получиш смислени отговори.
А ако очакваш някой да ти напише : "иди в еди-кой си магазин, купи си тези и тези колони" и всичко да заспи, просто нещата не стават така.

хайде успех със системата.

Emo_Baltov
чете и пита
чете и пита
Мнения: 90
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 1:40 pm
Обратна връзка:

#15 Мнение от Emo_Baltov »

andrian.ivanov написа:Много доре знаят какви са ми колоните, защото са купени от тук - Technics SB-CH610. Едно и също нямам намерение да пиша усилвателя е в първия пост. Бас а ми е слаб а вокала и звука като цяло чист и висок и стигам до извода, че са ми нужни задни 2 или субуфер който да е 16 Оhm 75 W. Мисля да накарам някой да ми ги направи не съм сигурен трилентови ли да задните или субуфер за, което не съм навит. Отностно другите си е чисто заяждане, а това, че съм велик е смешно не знам защо си мислиш така? Поне аз не се чуствам такъв това, което правя за мен е работа и удоволствие. Има много колеги, които си чешат езика и говорят зад гърба на др. При мен тези положения ги няма и прекратявам всичко с всеки независимо на какъв етап сме. Казвам ти го защото поста ти бие в тази посока

Никой не е длъжен да следи всеки каква техника купува от раздел продажби според мене. При положение, че си певец се предполага, че знаеш какво искаш и как точно искаш да ти се чува музиката която слушаш. Никой не е тръгна да се заяжда според мен, поста ти е непълен ако беше уточнил всичките подробности можеше повече да ти помогнем. Тая система която искаш да скалъпиш наистина е за домашно кино.

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта