Лентов високоговорител

Съобщение
Автор
baboo

Лентов високоговорител

#1 Мнение от baboo »

Зрдавейте имам два броя лентови говорителя мисля че са ВЛД-13 но са им скъсани лентичките, въпроса ми е дали могат да се оправят и качествени говорители ли са.
Благодаря предварително за отговорите

Аватар
joro66
има опит
има опит
Мнения: 364
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 1:00 am
Местоположение: Бургас
Обратна връзка:

#2 Мнение от joro66 »

Най-лесния но непретенциозен начин - изрязваш от станиол със подобаваща дебелина като оригиналния лента малко по дълга, слагаш го на един гребен (за сресване :) ) и притискаш по цялата дължина със пръст внимателно да не го скъсаш да му предадеш накъдрена форма и го монтираш като внимаваш да не се опира странично до краищата на магнитите.

Аватар
Angel Gekov
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#3 Мнение от Angel Gekov »

Можеш да си направиш лентичките от различна дебелина станиол (на времето най-много ми харесваше станиол от шоколад "Фин-млечен":D )и с проби да избереш най-подходящата, след което, по описания по-горе начин, си приготвяш няколко заготовки и ги държиш в кутийка - смяната отнема не повече от 5 минути, така че става и по време на купон. Много важно е точното опъване на лентичката - първо затягаш единия край, след това поставяш пластинката върху втория и леко го придърпваш докато гънките върху станиола започнат да се изправят и тогава пробиваш станиола с винтчето и затягаш. Хубаво е при всяка смяна да зачистваш контактните повърхности на затягащите пластинки.
Успех.

Ivan Rachev
BG Audio Team™
BG Audio Team™
Мнения: 1914
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 12:00 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

#4 Мнение от Ivan Rachev »

:) говорителите са едновремено добри , и в същия момент заради малкото звуково налягане което правят и специфичното си звучене , нямат съгласуване с друг говорител . Въпреки това в непретензиозна система по-добре с ВЛД , отколкото с 95% от меките куполни високочестотни . Когато сменяш лентата го прави с немагнитна отверка :wink: . ВЛД 13 е кобалтова версия , струва 100лв броя и дефакто свири от 8-10 килохерца на горе а не от 3.
Aeroponic-LedGarden
Etheraudio
Metropolis

baboo

#5 Мнение от baboo »

Много ви благодаря за отзивите.Говорителчетата са вече готови използвах станиол от хартиен кондензатор

Публикувай отговор

Обратно към “Озвучителни тела Loudspeakers”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост